Daha önce herhangi bir sitede içerik ürettiniz mi?

g4rymckinn0n

Centipat
Daha fazla  
Daha önce pek çok forumda ve sitede içerik ürettim. 2009'dan bu yana sürekli forumlarda ve sitelerde takılıyorum. Arada geçen sürede forumların değiştiğini, insanların yapı olarak değiştiğini gördüm. Tabii ki 300 yaşında değilim. :) Fakat 27 yaşında biri olarak bu geçen sürede forumlarda üretimin değil tüketimin arttığını görüyorum.

Eskiden forumlarda konu neredeyse sadece üretmek için açılırdı. Yanlış anlaşılmasın, bu bir eleştiri değil bir gözlem. Bir konunun nasıl yapıldığı anlatılırdı mesela. Fakat zamanla sadece soru sorup yanıt alıp çıkılıyor konulardan. Özellikle tartışmalarda herkes kendi savını öyle savunuyor ki karşıyı dinlemiyor bile. Önemli olan gelişmek ve öğrenmek değil, adeta sadece haklı çıkmak.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak burada yeni de bir üye olarak bir soru sormak istiyorum. Aramızda tüketimden ziyade üretime odaklanan var mı? Dijital içerik üretimi alanında tecrübesi olan, deneyimi olan, fikirleri olanların görüşlerini merak ediyorum.

Kısa süredir bu forumdayım. Pek çok forumda üyeliğim var. Hemen her biri dipsiz bir çukura dönüşüyor. Burada donanım anlamında sorular ve cevaplar çoğunlukta. Technopat'ı zaten biliyorum fakat forum ortamını incelediğimde donanım ağırlıklı güzel başlıklar ve güzel yanıtlar var. En çok dikkatimi çeken tamamen ticaretten uzak bir forum. Genelde "şu kadar ücrete yaparım"cılarla dolu forumlar. Bu hoşuma gitti.

Genel olarak burayı sevmeye başladım. Üreten kişilerle beraber bir şeyler yapmak da isterim. Bu tür konularda merak ettiğiniz soruları seve seve yanıtlarım. Amacım vaktimi bilgi paylaşımı yaparak geçirmek.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı