Daha önce hiç virüs yediniz mi?

Eskiden bilgisayarıma candyopen ve bir tane daha virüs bulaşmıştı (ismini hatırlamıyorum)
Tabletimede bulaşmıştı. Tabletimde +18 reklamlar, bilgisayarda masaüstüne bir sürü dosya koymuştu. Mem reduct kullanıyordum o bile engelleyemedi. Dosya gezginini açıp masaüstüne CTRL+a ve delete yaptım sonra virüsü sildim düzeldi. Çok korkmuştum.

Şimdi aklıma geldi;

Önceden bizde kasalı bir bilgisayar vardı. Pentium 4 falandı, eskiydi yani. Sonra gidip oyunkuzusu sitesinden oyun oynuyordum, meğersem adware bulaşmış. Her 3 siteden 4'ü reklamdı. Evet, 3 siteden 4'ü. :D
Yani Technopat diye aratıyordum, +18 reklamlar çıkıyordu, değişik sitelere atıyordu. En son ne durumda bilmiyorum. Bir Win7 atmak lazım ona da. :D

Kendi bilgisayarıma ise geçen sene bulaşmıştı. Yani aslında uzun bir süre virüs ile yaşamışım. Nedeni ise Note2 rom atmak için bir program vardı. Adam da programı virüslü paylaşmış. Sonradan fark ettim. Yani 3-4 ay kadar. 😁 😅
Bir de crack oyunlardan falan gelmiş muhtemelen. Kaspersky hepsini sildi.

Malwarebytes ise Driver Pack uygulamasının kalıntılarını temizledi, zaten pek sevmemiştim o uygulamayı. Windows Update ile daha güzel oldu. :D

Eski PC'ye annemin USB'sinden adware bulaşmıştı ben de sağlamindirden Minecraft indirmiştim ondan oldu sandım ama sağlamindir virüssüzmüş meğer. Sonra 360 Total Security PC'yi kurtardı.
Şu anki PC de virüs yok keylogger kontrollerinin hepsi temiz trojan var mı bilmiyorum.

Hocam 6 tane indir tuşu vardı tabi küçükken hangisi doğru hangisi yanlış ayırt edemezdim :)
unnamed.png

Bir reklam virusu yemistim, cok kucuk oldugum icin nasildi hatirlamiyorum. Annem duzeltmisti bilgisayari.

Bir keresinde de bilincli olarak MEMZ kurmustum, fakat ana bilgisayarima :D

Eskiden hiç trojan rat keylogger veya diğer virüsler PcCnize bulaştığı oldu mu? Olduysa en etkilisi nasıldı. Benimki +18 açıp PC'ye şifre koymuştu o zamanlar virüsler hakkında bilgim olmadığı için sadece Avast kullanıyordum Allah'a şükür bir şekilde yendi. Avast senden bunu beklemezdim.
Maskemi actigimda, hatta kapaliyken bile belki yemisimdir virus. Tadini alamiyorum maalesef.

Bilgisayar virusu olarak zarar amacli bir virus yemedim ama korsan programlar zamaninda arkada kotu isler cevirmis olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı