Daha önceden İş Bankası hesabı olmamasına rağmen koyulan SMS blokesi

evofi

Hectopat
Merhaba dostlar, dün İş Bankası'na gidip hesap açtırdım. Ancak şöyle bir problem oldu, ana numaramı tanımlamaya çalışırken SMS blokesi vardır hatası aldık şubede. O yüzden yan numaramı hesaba tanımlattım. Ve hiçbir şekilde ana numaramı hesabıma tanımlayamıyorum. 2 ay önce numara değişikliği sağladım. Bu durum ile karşılaşan var mı aranızda?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-07-22 at 16.16.36.jpeg
    WhatsApp Image 2022-07-22 at 16.16.36.jpeg
    54,7 KB · Görüntüleme: 541
Operatör değişikliklerinde/SIM Kart değişimlerinde bloke konuyor. Ancak bu bloke tüm banka hesaplarına konuyor. Yani siz gidip alakanız olmayan bir bankadan bile hesap açacak olsanız orada da bloke olacak. Önce blokaji kaldırmaları gerekirdi. Aynı durum başıma YapıKredi'de geldi çünkü. Hesap açarken numarayı ekledik eklemesine ama doğrulama SMS'i bir türlü gelmiyordu, gişedeki görevli önce blokeyi kaldırdı daha sonra doğrulama sağladı. Ve hesabın olmasa bile tüm bankalara bloke gittiğini bu nedenle böyle bir durumun oluştuğunu belirtti.

Özetle yapabileceğiniz bir şey yok, 3 ayın dolmasını beklemeniz gerekiyor. Akabinde değişiklik yapabilirsiniz.

Bende de böyle oldu hocam. Kartım gelince gidip şubeden açtırdım.

Evet, kartım dün şubeye teslim edilince gidip teslim aldım. Ardından şubenin yanındaki ATM üzerinden bilgilerim bölümüne girip telefon numarası güncellemeye tıkladım. İlk numaramı girdim ve sisteme kaydetti. Ardından Online bankacılık üzerinde mobil onay kodu blokesini kaldırarak sorunu çözdüm.

Geri
Yukarı