Daha performanslı oyun oynamak için Windows 10 mu 11 mi?

xNereY

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI GTX 1660 Super Gaming X | AMD Ryzen 3500X | Gigabyte B450M S2H | GSkill (8x2) 16 GB 3200 MHz | WD Blue 1 TB - WD Blue SN570 500 GB | Corsair Spec-Delta RGB / Corsair 550W 80+ PSU
Selamlar, genel olarak birçok konu açılmış ancak aralık ayı için bir konu göremediğimden ötürü açma gereksiniminde bulundum. Yeni performans ve diğer güncellemelerden ötürü temiz kurulum için Windows 11 tercih edilir mi? SSD kullanmıyorum, bu sebepten ötürü biraz daha hızlı olması gerekiyor. Sizce hangi işletim sistemini tercih etmeliyim?

Windows 11 şu an daha iyi. Aslında oyundan oyuna değişiyor ama.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Selamlar, genel olarak birçok konu açılmış ancak aralık ayı için bir konu göremediğimden ötürü açma gereksiniminde bulundum. Yeni performans ve diğer güncellemelerden ötürü temiz kurulum için Windows 11 tercih edilir mi? SSD kullanmıyorum, bu sebepten ötürü biraz daha hızlı olması gerekiyor. Sizce hangi işletim sistemini tercih etmeliyim?

AMD 3. nesiller Windows 11 ile iyi çalışmıyor şu anda geçmeni tavsiye etmem. Bence seneye geçiş yapılabilir. Ben geçiş yaptım ama öyle bir artış gözlemleyemedim.

SSD kullanmıyorsanız şu an sizin için performans açısından Windows 8.1 daha iyidir. Hem 10'a göre RAM kullanımı daha azdır.

2022'nin ortasın da falan geçiş yapılabilir, şu an bazı oyunlar da Windows 11 sorun çıkarabiliyor.

SSD sahibi değilseniz 8.1 kullanın. Hala desteği devam ediyor. Asıl soruya gelirsek cevap vermek zor çünkü performans konusunda Win 11 değişiklik gösterebiliyor. Mesela ben Win 11 geçince performans düşüşü yaşadım ve Windows 10'a geri döndüm. Ama bazı sistemlerde Win 11 performans artışına sebep oluyor. Sizin için sorun olmazsa 8.1 kullanın, beğenmezseniz Windows 11'i kendiniz deneyimleyip karar verin.

SSD kullanmıyorsanız şu an sizin için performans açısından Windows 8.1 daha iyidir. Hem 10'a göre RAM kullanımı daha azdır.
SSD sahibi değilseniz 8.1 kullanın. Hala desteği devam ediyor.
Öncelikle HDD kullanıyorsanız Windows 11 kullanmayın. Daha iyi performans için Windows 10 veya 8.1 kullanın.
Windows 8.1 hiç çekici gelmiyor, ayrıca uyum problemleri yaşayabilme ihtimalim de olabilir diye düşünmüyor değilim. Ek olarak elimde halihazırda Windows 10 etkinleştirme anahtarım var, bu sebeplerden ötürü önceliğim Windows 10 olacak diye düşünmekteyim.

Windows 8.1 hiç çekici gelmiyor, ayrıca uyum problemleri yaşayabilme ihtimalim de olabilir diye düşünmüyor değilim. Ek olarak elimde halihazırda Windows 10 etkinleştirme anahtarım var, bu sebeplerden ötürü önceliğim Windows 10 olacak diye düşünmekteyim.
Hocam sisteminiz çok güzel duruyor. Acaba sorun olmaz ise niye SDD almadığınızı sorabilir miyim ?

Geri
Yukarı