Dahili ekran kartı kullanılmadığı halde neden güç tüketiyor?

Acrux1

Kilopat
Daha fazla  
Acer Nitro 16 NH.QLKEY.001. laptop kullanıyorum. HWINFO da değerleri incelediğim zaman dahili ekran kartının kullanılmadığı halde çektiği güç çok fazla gözüküyor. Acaba işlemcinin çektiği gücüde mi sayıyor anlamadım. Bir fikri olan var mı?
1712082644355.png

Acer Nitro 16 NH.QLKEY.001. laptop kullanıyorum. HWINFO da değerleri incelediğim zaman dahili ekran kartının kullanılmadığı halde çektiği güç çok fazla gözüküyor. Acaba işlemcinin çektiği gücüde mi sayıyor anlamadım. Bir fikri olan var mı?Eki Görüntüle 2157485
MUX Switch discrete graphics olarak mi ayarli?

Oyle degil. Mux switchin amaci zaten ayri ayri yollardan kartlara erisim vermesi. Senin monitore bagladigin rtx kartin yolu dahiliden geciyor mux olmadigi icin. O yuzden.
Hayır hocam HDMI kullandığınız zaman direkt Laptoplar MUX görevi görüyor. Aynı şey yani. BIOS'dan Advanced Optimus için Only Nvidia GPU yaptığım zaman da dahili ekran kartı kendi kendine güç çekmeye devam ediyor.

Umarım dediğiniz gibidir. Sıcaklığı da fazla gibi geldi bana boşta olmasına rağmen. Sanırım işlemcinin ısısını alıyor yakın oldukları için.
Evet, o 35W çekse 50 derece olmazdı bile daha fazla olurdu çok rahat biçimde ki çekebilmesi de muhtemel.

Yeni konular

Geri
Yukarı