Dahili Ekran Kartım 64 MB Gözüküyor ?

Remr32

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Sorunum şu: Dahili ekran kartım 64 mb gösteriyor. Bu yükseltilebilir mi ?Yükseltilebilirsek nasıl yükseltebilirim ve yükseltmemi önerir misiniz ?

Buyurun pc bilgileri:

• Win7 32 bit
  • 4 gb ram 4 çekirdekli
  • Bağdaştırıcı dizesi:Intel(R) hd graphics
Bilgisayarımın herhangi bir markası yok yani toplama.
Ve ekran kartı bilgilerini de resimle ekledim, lütfen cevap bekliyorum.
ekran kartı.PNG

sistem bilgileri(ayrıntılı).PNG

sistem bilgileri.PNG

sistem bilgileri2.PNG

Son düzenleme:
Bios' dan yükseltebilirsin. Bios nedir falan dersen kusura bakma yardım edemem. Tabletteyim. İnternette bulabilirsin bilgileri.

Evet yükseltilir. Ancak yükseltince pek faydası olmayacak. Harici ekran kartınız yoksa satın alın. Biosta 64 mb seçili bölümü bulabilirsen oradan yükseltebilirsin. Anakart modelin olsa nereden yükseltebileceğini görebilirdik.
Cevapladığınız için teşekkürler, biraz geç cevap veriyorum kusura bakmayın. Ekran kartını yükseltebiliyoruz bunu anladım, ama ekran kartın anakart üzerinde olduğu için ne kadar yükseltirsem o kadar ram gidiyor. Diyorum ki sonuçta bilgisayarım 32 bit en fazla 3.5 gb ram'e kadar kullanabiliyor. (64 bit ise 7.1 gb rame kadar kullanabildiğini biliyorum)
Yani 500 mb ram boşta duruyor, ben bunu ekran kartına eklesem ramden yeme gibi bir şey olur mu? Olmazsa hemen 500mb yapacağım, o yeter zaten bana.

Son düzenleyen: Moderatör:
:) Sizin mantık yanlış. Raminiz 4 gb ve ramden ne kadar alırsanız ramden o kadar mb düşer. Yani kullanabileceğiniz ram miktarı sistem vb. işler için düşer.
500mb zaten veremezsiniz en fazla 256 belki. Size mb fayda etmeyeceği için 32 ise, 64 veya 128'e çekmeniz belki birkaç oyunu daha açmanızı sağlar başka bir katkısı olmaz. Paylaştığın resimde zaten sistemin diğer kaynaklara da ram çektiği görülüyor siz bunu daha da azaltırsanız sistemde donmalar başlayacaktır.

:) Sizin mantık yanlış. Raminiz 4 gb ve ramden ne kadar alırsanız ramden o kadar mb düşer. Yani kullanabileceğiniz ram miktarı sistem vb. işler için düşer.
500mb zaten veremezsiniz en fazla 256 belki. Size mb fayda etmeyeceği için 32 ise, 64 veya 128'e çekmeniz belki birkaç oyunu daha açmanızı sağlar başka bir katkısı olmaz. Paylaştığın resimde zaten sistemin diğer kaynaklara da ram çektiği görülüyor siz bunu daha da azaltırsanız sistemde donmalar başlayacaktır.
Hmm teşekkürler, yani yükseltmenin bir faydası olmayacak diyorsunuz yeni bir ekran kartı almaktan başka çarem yok. :) Elimde bulunan iyi bir harici ekran kartı var, ama anakart ile uyuşmadığı için kullanamıyorum. Her neyse yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim, iyi günler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı