Dahili Ekran Kartında Kod 12 Hatası

xdoki123

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 2 gün önce bir sistem topladım. Sistemi kurdum DxDiag'dan baktığımda Microsoft Basic display gözüküyor, aygıt yöneticisinde de aynı. AMD'nin kendi sitesinden driverini indirdim, kurulmadı, hata 184 hatasını aldım. ASUS'un kendi sitesinden VGA driverını kurduğumda da kurulum sonunda hata verdi. Ama aygıt yöneticisine Vega 11 geldi. Yalnız kod 12 hatası vardı nasıl düzelteceğim?
Sistemim;
ASUS TUF Gaming B450M-PLUS 2
AMD Ryzen 5 3400G

Kurduğunuz sürücüyü DDU ile kaldırın. Linkten uygun olanı seçip deneyin.
Öncesinde ise anakartın sitesinden Chipset sürücüsünü indirip kurun.

Kurduğunuz sürücüyü DDU ile kaldırın. Linkten uygun olanı seçip deneyin.
Öncesinde ise anakartın sitesinden Chipset sürücüsünü indirip kurun.
Hocam öncelikle yorumun için teşekkürler ama denedim olmadı şöyle bir sıkıntı var büyük ihtimalle bundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum BIOS’un güncel versiyonunu kuramıyorum kurduğum zaman görüntü gelmiyor ama kasa çalışıyor.

Güncellemeden sonra resetlemek gerekebilir. En basit yöntem ise pilini söküp 10 dakika sonra takmak. Bu işlem sırasında fişten çekik olmalıdır.

Güncellemeden sonra resetlemek gerekebilir. En basit yöntem ise pilini söküp 10 dakika sonra takmak. Bu işlem sırasında fişten çekik olmalıdır.
Denedim CMOS ile de resetledim fayda etmedi. İnternette izlediğim tüm yöntemleri nerdeyse denedim olmadı BIOS'un eski versiyonunu attığım zaman çalışıyor.

Geri
Yukarı