Dahili GPU'lu Ryzen 7 5825U laptop vs MX350 GPU'lu i5 1135G7 laptop

Bütçe
16000

astronot

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel i5 9300H
4 GB GTX 1650
16 GB Ram
500 GB SSD
15,6" FHD 1920x1080 Mat LED Ekran [60 Hz]
Windows 11 Pro
Meslek
Havacılık ve Uzay Mühendisliği Öğrencisi
Kardeşime dizüstü bilgisayar alacağım ve bütçem 16 bin lira kadar. Hafif oyunlar oynayacak ve günlük kullanıma uygun olacak. Bir bilgisayarda Ryzen 7 5825U var ekran kartı AMD Radeon Graphics yani dahili ekran kartı, diğer bilgisayarda i5 1135G7 var ekran kartı MX350. Hangi bilgisayarı tavsiye edersiniz? Daha iyi bir işlemci mi yoksa işlemciden ödün verip idare eder bir ekran kartı mı? Hangisi daha uzun ömürlü olur?

Lenovo cihazı şu an ben kullanıyorum. Ekranı TN panel belirteyim alacaksanız aklınızda bulunsun. Eğer işlemciye önem veriyorsanız Lenovo'yu tercih ederdim. ( ben aldığımda öyle yaptım. :D ) ama oyunda daha iyi olsun derseniz Dell cihaz da işinizi görür. Bu arada Lenovo cihazda GPU yok diye oyun oynanmaz diye düşünmeyin gayet iyi performans veriyor isterseniz oyun performanslarını atabilirim.

Lenovo cihazı şu an ben kullanıyorum. Ekranı TN panel belirteyim alacaksanız aklınızda bulunsun. Eğer işlemciye önem veriyorsanız Lenovo'yu tercih ederdim. ( ben aldığımda öyle yaptım. :D ) ama oyunda daha iyi olsun derseniz Dell cihaz da işinizi görür. Bu arada Lenovo cihazda GPU yok diye oyun oynanmaz diye düşünmeyin gayet iyi performans veriyor isterseniz oyun performanslarını atabilirim.
Hocam aynı Lenovo cihazdan 2 tane aldım daha önce (birini kardeşime birini kuzenime) üniversitede kullanmaları için kendileri cihazdan gayet memnunlar. Fakat ben bizzat kullanmadığım için ne kadar performans veriyor bilmiyorum. Eğer bir kaç oyun performansını paylaşabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

1700079378033.png

1700079402430.png

BF1 ve GTA 5 performansı. Daha fazla atamıyorum site çöküyor. Hızlıca mesaj yazarsanız daha fazla atabilirim. (mesajlar birleşince de site çöküyor.)

CS:GO ve Valorant deneyimlediniz mi acaba?

CS:GO ve Valorant deneyimlediniz mi acaba?

CS2 demek istediniz sanırım. :D

1700079740815.png

CS2 de 720p her şey en düşükte 70 FPS falandı SS almadım oyun da yüklü değil.

1700079796132.png

1700079806041.png

BF5 performansı haritadan haritaya değişiyor. Bu arada fotoğrafları Discord'a saklıyorum yakında incelemesini yapacağım da.

Teşekkür ederim hocam uğraştırdım seni akşam akşam. Nerede yapıyorsunuz incelemeyi forumda mı yoksa kanalınız vs mi var? :)

Teşekkür ederim hocam uğraştırdım seni akşam akşam. Nerede yapıyorsunuz incelemeyi forumda mı yoksa kanalınız vs mi var? :)

Burada yapmayı düşünüyorum. Boş bir vaktimde fotoğraflarını falan çekip paylaşacağım. İnternette kimsenin incelemesini yapmadığını görünce neden ben yapmıyorum diye düşündüm. Oyun incelemesi yapan var ama kimse fiziksel incelememiş.

Faydalı olur hocam, keşke MX350'li bir arkadaş da forumlasa da son kararımı vermem kolay olsa. :)

Faydalı olur hocam, keşke MX350'li bir arkadaş da forumlasa da son kararımı vermem kolay olsa. :)

Ben kendi laptopumu seçerken araştırdığımda MX ekran kartlarının çok ısındığını ve pil tükettiğini okumuştum. O yüzden tercih etmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı