Dahili Grafik Birimi bulunan AMD Ryzen işlemci tavsiyesi

Başkan2005

Kilopat
Daha fazla  
Eski masaüstü bilgisayarımı upgrade etmek istiyorum. Bu çerçevede komple anakart, işlemci ve RAM değişikliği yapacağım.
İşlemci olarak yeni AMD Ryzen işlemcilerden almak istiyorum, fakat bu işlemcilerin spektrumu çok geniş ve seçmekte zorlanıyorum.
Bana yaklaşık Intel i5 karşılığı olan ve içinde grafik işlemcisi bulunan, fiyatı da hesaplı olan bir Ryzen işlemci önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeni söylemen gerekiyor, ayrıca İ5 ama hangi model sana ona göre önerelim. Eğer bütçen yeterli ise @Mithat Berhan arkadaşımın dediğini öneriyorum.
3400G=1132 TL
MSI B450M Gaming Plus=651 TL
GSKILL 8GB Ripjavs V Siyah 3600 MHz CL18 DDR4 Single Kit Ram=324 TL
(Fiyatlar itopya'dan alınmıştır.)
Bütçeni söylemen gerekiyor, ayrıca İ5 ama hangi model sana ona göre önerelim. Eğer bütçen yeterli ise @Mithat Berhan arkadaşımın dediğini öneriyorum.
3400G=1132 TL
MSI B450M Gaming Plus=651 TL
GSKILL 8GB Ripjavs V Siyah 3600 MHz CL18 DDR4 Single Kit Ram=324 TL
(Fiyatlar itopya'dan alınmıştır.)
Eğer bütçen daha az ise yaz ona göre bir şey önerelim.

Son düzenleyen: Moderatör:
i5 muadili dediğin zaman 9 tane nesil arasından hangisini belirttiğini anlayamayız. Bütçe sınırı yoksa, ileride yanına güzel bir ekran kartı takarım diyorsanız 3400G alabilirsin.

Biraz ek bilgi vermem gerekiyor:
Ev kullanıcısıyım. Oyun oynamıyorum, ama işlemcinin kendi iç grafik özelliği olsun istiyorum. Anakarta 8 Gb DDR4 RAM takacağım. Ryzen CPU + uyumlu anakart + 8 Gb DDR4 RAM toplam 1750 TL veya altında kalırsa tercih ederim.
Diğer masaüstü bilgisayarımda Intel Skylake i5 işlemci, Asus Z170 anakart ve 8 Gb DDR4 Ram var. Performans olarak bana yetiyor ve upgrade edeceğim bilgisayarda aynı düzeyi yakalamak istiyorum.

işlemci - 892 tl

anakart - 415 tl

bellek - 460 tl

toplam - 1767 tl

Bellekler mutlaka ikili olmak zorunda. Olmazsa performansınız düşük kalır. Eğer toplam 8 GB olsun diyorsanız 4+4 alın. İşlemciyi 3200G veya 2200G yaparak bütçeyi daha da aşağıya çekebilirsiniz.

Geri
Yukarı