Dahili HDD Gözükmeme Sorunu

Bergee

Centipat
Merhabalar öncelikle, bilgisayarımda 2. HDD yedek HDD olarak kullandığım yedekleme harddiskimi bilgisayarım görmüyor.
Sorun önceliğini şöyle anlatayım uzun zamandır gidip gelip gidip gelip duruyordu zaten HDD bazen görünüyor bazen görünmüyordu. Yeniden başlatıp açtığımda düzeliyordu görünmediğinde bu son zamanlarda artık o da etkili olmamaya başladı komple gitti harddisk çalışıyor hani kafa falanda attığı yok atsa anlarım. Normal HDD nasıl başlıyorsa o da öyle ses çıkarıyor içindeki ses çok normal yani anormal bir ses kesinlikle olmadı daha önce başıma hiç böyle bir şey gelmemişti ilk defa böyle bir şeyler karşılaşıyorum açıkçası 10 15 senedir bilgisayar kullanıyorumdur ama gerçekten bu ilk.
Çözmeye çalışmak için neler yaptım?
1. Aygıt Yöneticisinden kontrolümü sağladım. (Gözükmüyordu)
2. BIOS'a girip kontrol ettim. (Gözükmüyordu)
3. Başka bir Bilgisayar'da denedim. (Gözükmedi)
4. Regedit içinde hkey local machine > System > mounted devices içindekileri sıfırladım. (Gözükmedi)
5. Kablo değiştirdim. (Gözükmüyor)
6. Slot yerlerini değiştirdim. (Gözükmedi)
7. Hatta ve hatta çalışan HDD'nin kablolarıyla da test ettim. (Gözükmedi)
s20.gif

Bunları denediğimi hatırlıyorum daha birçok şey denedim ama nafile. İçinde çok önemli dosyalarım mevcuttu portfolyorum olsun çalışmalarım olsun. En azından HDD çöp bile olsa içindekileri kurtarabilir miyim bunu öğrenmek istiyorum.

Ayrıca HDD kutusu alınır mı sizce? SATA'dan USB'ye çevirirsem belki görebilir diye düşünüyorum aklıma gelen bir başka çözüm de bu ama çözülebilecek bir şey ise bunu en sona bırakmak istiyorum
Şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı