Dahili ve harici GPU tek monitörde kullanma

Babapro21

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben BIOS'tan bir tane ayar vardi onu etkinlestirdim. Tek monitörde hem dahili hem harici diye monitör üzerinden geçince HDMI ve DP diye işlemci GPU'suna gecince ilk basta fare mouse görmüyor sonra ben USB'lerini çıkarıp takıyorum geliyorlar fakat hiçbir şey açamıyorum. Aciyorum ama ekrana görüntüsü gelmiyor. Nasıl yapabilirim?
Teşekkürler.

Sağ alt köşedeki bildirim simgesine tıkladıktan sonra yansıt seçeneğine tıklayın muhtemelen yanlış mod seçilmiştir.
Yansıt nerden yapılıyor.
Ben bulamadım ama şöyle bişi yaptım

Dosya Ekleri

• IMG_20220623_105729.jpg
    IMG_20220623_105729.jpg
    63,8 KB · Görüntüleme: 22
Buraya tıkladıktan sonra yansıt seçeneği çıkıyor.

Eki Görüntüle 1428829

Eki Görüntüle 1428840
Tm hocam yansıt a basinca ekran ikiye mi boluncek ben ekrani resimdeki gibi 1|2 modunda kullaninca sorun düzeldi zor uygulma misal Occt veya MSI kombustor stres testini açınca ekran kartı %98/100 kullanıyor.
Fakat islemci de kendi Gpu sunu (Uhd 630 ile %7-8 Gpu sundan yardim ediyor aynısı işlemcinin gpu su (Uhd 630 a) yapınca da Ekran kartı yardim ediyor.
🤣🤣 msi kombustor 1080P Uhd 630 da 6-7 FPS veriyor 🤣
Yani Hocam sorunu birnevi çözdüm.
Sizin yontemin ne farki var varsa öyle yapayım.

Tm hocam yansıt a basinca ekran ikiye mi boluncek ben ekrani resimdeki gibi 1|2 modunda kullaninca sorun düzeldi zor uygulma misal Occt veya MSI kombustor stres testini açınca ekran kartı %98/100 kullanıyor.
Fakat islemci de kendi Gpu sunu (Uhd 630 ile %7-8 Gpu sundan yardim ediyor aynısı işlemcinin gpu su (Uhd 630 a) yapınca da Ekran kartı yardim ediyor.
🤣🤣 msi kombustor 1080P Uhd 630 da 6-7 FPS veriyor 🤣
Yani Hocam sorunu birnevi çözdüm.
Sizin yontemin ne farki var varsa öyle yapayım.
?

Son düzenleme:
Bunca saatten sonra dönebildim kusura bakmayın.
Sizin sorunuzu tam anlamamışım benim bildiğim bir ekran kartı seçilir o ekran kartı kullanılır.

O gördüğünüz BIOS ayarının ismi tam olarak ne ise buraya yazın öne göre bakalım.

Bunca saatten sonra dönebildim kusura bakmayın.
Sizin sorunuzu tam anlamamışım benim bildiğim bir ekran kartı seçilir o ekran kartı kullanılır.

O gördüğünüz BIOS ayarının ismi tam olarak ne ise buraya yazın öne göre bakalım.
Hocam o bios şimdi bakarim.
Windows update yaptım şimdi yansıt dedginiz kisma geldim suan istediğim gibi ikisini gpu su birbirine yardım ediyor ama islemci biraz isiniyor eskisine göre.
Ama sıkıntı değil.
Sizin dedginiz yöntemin farki nedir teşekkürler...

Dosya Ekleri

• IMG_20220623_202635.jpg
    IMG_20220623_202635.jpg
    137,9 KB · Görüntüleme: 18
Benim dediğim yöntem değil aslında sadece sizin 2 tane monitöre sahip olduğunuzu düşünüp ekran kartı kullanımını arttırır. Bu iyi bir şey değildir 2. bir monitörünüz yoksa eğer.

Benim dediğim yöntem değil aslında sadece sizin 2 tane monitöre sahip olduğunuzu düşünüp ekran kartı kullanımını arttırır. Bu iyi bir şey değildir 2. bir monitörünüz yoksa eğer.
Bios dan açtığım ayar bunun sayesinde ikisi Gpu sunu birlestiriyor.
Tabi agir seylerde gpu %100 ilsemci Gpu su(Uhd 630) %10-15 aynisi islemcinin gpu suna (Uhd 630) a stres testi yapinca da tam tersi oluyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20220623_203427.jpg
    IMG_20220623_203427.jpg
    92 KB · Görüntüleme: 17

Yeni konular

Geri
Yukarı