Daikin vs Mitsubishi

polar star

Hectopat
Daha fazla  
Hepinize merhaba yatak odasına 9 binlik klima alacağım fakat daikin shira Plus mu mitsubish electiric enviro mu almalıyım bir türlü karar veremedim daikin Me'den daha pahalı 2 bin lira filan oynuyor bu markaları kullanmış olanlar hangisini almalıyım?

Klima ile ilgili bir konum daha var ona da buradaki linkten ulaşabilirsiniz: Fotoğraftaki alana klima takılabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daikin, geçenlerde haklı müşterisini üzmüştü, Adem Helvacı'nın YouTube kanalından bakabilirsiniz. Mitsubishi hakkında bir yorumum yok ama.

Daikin, geçenlerde haklı müşterisini üzmüştü, Adem Helvacı'nın YouTube kanalından bakabilirsiniz. Mitsubishi hakkında bir yorumum yok ama.

ME için anakartı elektrik dalgalanmalarına dayanıksız diyorlar

Daikin e baktığın zaman ME ye göre daha özellikli yani daha dolu

Mitsubishi daha iyi.

Daikin shira Plus 25650 TL'me 17250 civarı 9 bin BTU

ME için anakartı elektrik dalgalanmalarına dayanıksız diyorlar

Daikin e baktığın zaman ME ye göre daha özellikli yani daha dolu

Daikin shira Plus 25650 TL'me 17250 civarı 9 bin BTU
Yani zaten arada bariz bir fiyat farkı var, o yüzden Daikin'ın daha fazla özelliği olmasına şaşırmamak lazım. Bir klima alırken bence bu kadar düşünmemek lazım. Bizim bir evde Arçelik'in yeni serisi var diğer evde ise Toshiba'nın yeni serisi ve ikisinden de çok mutluyuz. Elektrik dalgalanmalarına rağmen bozulmadılar. Yani daha ucuz modeller bile artık kolay kolay bozulmuyor. Ben yine de Mitsubishi diyorum. Hem aradaki fiyat farkına rağmen ideal özellikler hem de belirli bir kaliteyi sağlıyor.

Yani zaten arada bariz bir fiyat farkı var, o yüzden Daikin'ın daha fazla özelliği olmasına şaşırmamak lazım. Bir klima alırken bence bu kadar düşünmemek lazım. Bizim bir evde Arçelik'in yeni serisi var diğer evde ise Toshiba'nın yeni serisi ve ikisinden de çok mutluyuz. Elektrik dalgalanmalarına rağmen bozulmadılar. Yani daha ucuz modeller bile artık kolay kolay bozulmuyor. Ben yine de Mitsubishi diyorum. Hem aradaki fiyat farkına rağmen ideal özellikler hem de belirli bir kaliteyi sağlıyor.

Yahu tabii ki öyle benim salonumda 2017 de aldığım Arçelik klima var 5 yıldır aktif kullanmaktayım bir arızası olmadı yatak odama batı markalardan klima almak istiyorum bu biraz da Mercedes mi BMW mi gibi bir şey iki marka da zaten çok iyi markalar klima sektöründe ama birinin özellikleri fazla fiyatı biraz tuzlu öbürü biraz daha fiyatı uygun özellik bakımından biraz daha eksik ama sağlamlık uzun ömürlülük adına iki markada en iyisi Japon malları zaten dayanıklıdır şöyle örnek vereyim alt komşumun 20 yıllık ME klimasının dış ünitesinde en ufak bir leke yokken aynı koşullar altında olan benim 5 yıllık Arçelik klimamda korozyon oluşmaya başladı anlatabildim mi sadece markalar arasında takılı kaldım

Ben Daikin'i seçerdim.

Arada 9 bin lira fark var ve ME de Turbo mod bile yok ( hızlı ısıtma ya da hızlı soğutma ) bu beni çok şaşırttı

Benim için önemli olan kriterler sessizliği sağlamlığı enerji tasarrufu

Araştırma yaptım Daikin nin dış ünitesi çift kondenser ME nin dış ünitesi tek kondenser

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı