Dalgalanma Problemi için Statik IP Almak

LeventD.

Hectopat
Merhaba. Kendimi bildim bileli Türk Telekom kullanıyoruz internet olarak. Genel olarak hiçbir sıkıntı olmuyordu. Ama 5-6 hafta önce internet saat başı kesilmeye başladı. 1-2 hafta sonra da ekip gönderdiler. İnternet kesilmeleri düzeldi ancak bu sefer de jitter ve dalgalanma sorunu ortaya çıktı. Eskiden jitter değeri 0 iken şu an minimum 1, ortalama 3-4, maksimum olarak da 60'ı gördüm. İnternet kesintisini düzeltmek için sadece DSL kablosunun ucunu değiştirdiler. Onun dışında hiçbir şey yapmadıklarını sadece kablonun ucunun kırık olmasından dolayı olduğunu söylediler (ancak ben kablonun ucu kırık bir şekilde neredeyse 1 yıla yakındır kullanıyordum hiçbir problem olmadan.) Bu olaylardan sonra fark ettim ki ortak IP havuzuna alınmışım. Sizce Statik IP almak dalgalanma problemini çözer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Denemekten zarar gelmez. Aylık 30 TL civarı fiyatı var yüksek bir fiyat. 1-2 saat deneme yapıp sorun devam ederse iptal edersin. Kullandığın kadar yansıtıyorlar faturaya.

Çözmez.

Önce santral ile arandaki bağlantı kalitesine bakmalısın.
Problemimi ilettiğim zaman "İnternet aboneliğinize ait talebinize istinaden internet hizmetinden yararlandığınız adreste teknik ekiplerimizce yapılan kontroller neticesinde; saha dolabı ve bina içi ankastre kutusuna kadar olan kısımda internet hizmetinin taahhüt edilen sınırlar içerisinde sorunsuz olarak verilebildiği anlaşılmıştır." böyle geri dönüşte bulundular.

Problemimi ilettiğim zaman "İnternet aboneliğinize ait talebinize istinaden internet hizmetinden yararlandığınız adreste teknik ekiplerimizce yapılan kontroller neticesinde; saha dolabı ve bina içi ankastre kutusuna kadar olan kısımda internet hizmetinin taahhüt edilen sınırlar içerisinde sorunsuz olarak verilebildiği anlaşılmıştır." böyle geri dönüşte bulundular.
Türk Telekom'un değil sizin bakmanız gerektiğini söylemek istemiştim.

Statik IP çözüm olabilir. Cgnat havuzunda routerlar yoğun olabiliyor. Bu yoğunluk kaynaklı dalgalanma yaşayabilirsiniz. Öncelikle hat değerlerinizi ekleyin. Eğer ki değerlerde sorun varsa, bu sorunlar ile birlikte bölgede yoğunluk oluşuyorsa etkileniyor olmanız normal.

1625833230202.png

Geri
Yukarı