Dalgalı saç bakımı nasıl yapılır?

YouNeveeJust

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar saçım hafif dalgalı ve sabah kalkınca elektrikleniyor ve kabarıyor, bunu önlemek için ne yapmalıyım? Önerdiğiniz saç kremleri veya saç spreyleri var mıdır?

Saçım ince ve dalgalı, aynı sorun bende de var.
Bakım yapmazsam kabarıyor kuruyor elektrikleniyor çok kötü bir görüntü ortaya çıkıyor.
Screenshot_2022-11-19-22-39-01-695-edit_com.miui.gallery.jpg

Bakım yaparsam böyle gözüküyor.
GAG-1668885685453.jpg

Saçlarımın güzel gözükmesinde Saç köpüğü %60 saç kremi %30, Şampuan %10 etkisi oluyor.
Rastgele bir şampuan ve saç kremi kullansan bile saç köpüğü hayat kurtarıyor, saç kremi kullanmasan bile olur o kadar yani.

Şampuandan sonra saçımı hafif kurutuyorum saç nemli iken saç kremini saç uçlarıma ortalarına sürüp tarayarak hafif kurutuyorum kremi yediriyorum, saçı tamamen kurutmadan aynı işlemi saç köpüğü içinde yapıyorum, en sonda makineyle saçımı kurutmuyorum kendi kurumasını bekliyorum daha etkili oluyor, saçım baya kuru olduğu için saçımı makineyle full kurutmuyorum, umarım yardımcı olmuşumdur.

Saç spreyi çok kullanmıyorum ama kullanırsam da bunu kullanıyorum tutuşu çok güçlü değil ama saçı ağırlaştırmıyor.

Bakım yapmazsam kabarıyor kuruyor elektrikleniyor çok kötü bir görüntü ortaya çıkıyor.
Eki Görüntüle 1590185
Eki Görüntüle 1590184
Saçlarımın güzel gözükmesinde saç köpüğü %60 saç kremi %30, şampuan %10 etkisi oluyor.
Rastgele bir şampuan ve saç kremi kullansan bile saç köpüğü hayat kurtarıyor, saç kremi kullanmasan bile olur o kadar yani.

Şampuandan sonra saçımı hafif kurutuyorum saç nemli iken saç kremini saç uçlarıma ortalarına sürüp tarayarak hafif kurutuyorum kremi yediriyorum, saçı tamamen kurutmadan aynı işlemi saç köpüğü içinde yapıyorum, en sonda makineyle saçımı kurutmuyorum kendi kurumasını bekliyorum daha etkili oluyor, saçım bayağı kuru olduğu için saçımı makineyle Full kurutmuyorum, umarım yardımcı olmuşumdur.

Saç spreyi çok kullanmıyorum ama kullanırsam da bunu kullanıyorum tutuşu çok güçlü değil ama saçı ağırlaştırmıyor.

Hocam aynı problem bende de var yok mu şunun kökten çözümü her sabah fön çekmekten bıktım usandım.

Saçın düz mü, uzunluğu nedir, sabah saçım kuruysa, saçımı ıslatıyorum, çok değil, saç köpüğü sürüp, fazla kurutmadan çıkıyorum.

Düz değil ince ve dağınık üstüne ortadan ayırıyorum saçları.

Saçın düz mü, uzunluğu nedir, sabah saçım kuruysa, saçımı ıslatıyorum, çok değil, saç köpüğü sürüp, fazla kurutmadan çıkıyorum.

Banyodan çıktığım zaman fön çekiyoruz jilet gibi oluyor sabah bir kalkıyom bonus gibi biraz sonra bir daha fön çekiyorum.

Banyodan çıktığım zaman fön çekiyoruz jilet gibi oluyor sabah bir kalkıyom bonus gibi biraz sonra bir daha fön çekiyorum.
Brezilya fönü yaptırsan, saç uzunluğuna göre kafan 2-3 ay rahat olur, düm düz saçlar, biraz bakım yaparsın fön çekmene bile gerek kalmaz tarasan bile yeter.

Saçının kurumaması için nemliyken saç köpüğü sürersin, ardından birde wax ile fön çekip şekil verirsin, saç ıslak gibi parlak kalsa ve ağırlaştırsan saç kabarmaz bence, en azından bonus olmaz.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1590185
Eki Görüntüle 1590184
Saçlarımın güzel gözükmesinde Saç köpüğü %60 saç kremi %30, Şampuan %10 etkisi oluyor.

Şampuandan sonra saçımı hafif kurutuyorum saç nemli iken saç kremini saç uçlarıma ortalarına sürüp tarayarak hafif kurutuyorum kremi yediriyorum, saçı tamamen kurutmadan aynı işlemi saç köpüğü içinde yapıyorum, en sonda makineyle saçımı kurutmuyorum kendi kurumasını bekliyorum daha etkili oluyor, saçım baya kuru olduğu için saçımı makineyle full kurutmuyorum, umarım yardımcı olmuşumdur.

hocam bunlar çok uğraştırır ben daha önce brezilya fönü yaptım 5-6 ay saç mis gibi oldu şuan yine dalgalı oldu sizce yine brezilya fönü yaptırsam zarar görür mü saçlar

@Voisxe
Hocam benimde saçım ince. Kısa ila orta uzunluk arası olduğu halde sabah uyanınca bonus kafa oluyorum. Bu işten anlayan birine benziyorsun, saç bakım rutinimi gözden geçirebilir misin?

Saça 2 hafta önce perma yaptırdım.
Kullandığım ürünler;
DP Çam Tuzsuz - Şampuan
Morfose Milk Therapy - Saç Köpüğü
Gliss Nutribalance - Sıvı Saç Kremi

- Sabah okula gitmek için uyanıyorum. (7 saat uyuyorum ne kadar uyursam o kadar kötü oluyor saç)
- Yüzümü yıkadıktan sonra saçı soğuk suyla iyice ıslatıyorum.
- Saçın üst tarafı için tam basış miktarda şampuan kenarları için yarım basış miktarda şampuan kullanıyorum.
- Saçı yıkadıktan sonra gereksiz suları elimle yumruk yaparak akıtıyorum.
- Yumruk yaparak alamadığım suları pamuk bir tişörtle saçı dağıtmadan alıyorum.
- Biraz nemli kalan saça önce 1 tam basış Gliss Nutribalance sürüyorum.
- Biraz bekledikten sonra saça hemen hemen 2 ceviz büyüklüğünde Morfose Milk Therapy sürüyorum.
- 20 30 saniye bekledikten sonra fön makineme vigo takıyorum. (Vigom ve fön makinem)
- En düşük sıcaklıkta ve en düşük hızda 20 saniye civarı bir sürede yavaş yavaş saçı kurutuyorum.
- Daha sonra saç yine biraz ıslak kalıyor ama işin gerisini havaya bırakıyorum.

Ama tüm bunları yaptığım halde o istediğim saça ulaşamıyorum bir türlü. O kadar uğraş sonucu saçım yine bu adamın saçına benziyor. Saçım aşırı yumuşak kalıyor, kıyafet giyeyim derken cin çarpmışa dönüyor direkt. Nerde yanlış yapıyorum anlamıyorum ki :D Verebileceğin bir tavsiye var mı?

@Voisxe
Hocam benimde saçım ince. Kısa ila orta uzunluk arası olduğu halde sabah uyanınca bonus kafa oluyorum. Bu işten anlayan birine benziyorsun, saç bakım rutinimi gözden geçirebilir misin?

Saça 2 hafta önce perma yaptırdım.
Kullandığım ürünler;
DP Çam Tuzsuz - Şampuan
Morfose Milk Therapy - Saç Köpüğü
Gliss Nutribalance - Sıvı Saç Kremi

- Sabah okula gitmek için uyanıyorum. (7 saat uyuyorum ne kadar uyursam o kadar kötü oluyor saç)
- Yüzümü yıkadıktan sonra saçı soğuk suyla iyice ıslatıyorum.
- Saçın üst tarafı için tam basış miktarda şampuan kenarları için yarım basış miktarda şampuan kullanıyorum.
- Saçı yıkadıktan sonra gereksiz suları elimle yumruk yaparak akıtıyorum.
- Yumruk yaparak alamadığım suları pamuk bir tişörtle saçı dağıtmadan alıyorum.
- Biraz nemli kalan saça önce 1 tam basış Gliss Nutribalance sürüyorum.
- Biraz bekledikten sonra saça hemen hemen 2 ceviz büyüklüğünde Morfose Milk Therapy sürüyorum.
- 20 30 saniye bekledikten sonra fön makineme vigo takıyorum. (Vigom ve fön makinem)
- En düşük sıcaklıkta ve en düşük hızda 20 saniye civarı bir sürede yavaş yavaş saçı kurutuyorum.
- Daha sonra saç yine biraz ıslak kalıyor ama işin gerisini havaya bırakıyorum.

Ama tüm bunları yaptığım halde o istediğim saça ulaşamıyorum bir türlü. O kadar uğraş sonucu saçım yine bu adamın saçına benziyor. Saçım aşırı yumuşak kalıyor, kıyafet giyeyim derken cin çarpmışa dönüyor direkt. Nerde yanlış yapıyorum anlamıyorum ki :D Verebileceğin bir tavsiye var mı?
sağolasın reis ben brezilya fönü yaptırayım

Geri
Yukarı