Damar atması için hangi bölüme gidilmeli?

Gerekli görselerdi dahiliyede veya kardiyolojide kan testi isterlerdi. Önceki konularınıza da biraz baktım. Zaten önceden kan testleri de yaptırmışsınız ve bir şey çıkmamış. Yorgunluk, bayılma hissi, tansiyon yükselmesi... GAD veya PTSD belirtileri gibi geldi bana. Tabii ki ben psikiyatri veya dahiliye uzmanı değilim, alanım dışında kalıyor. Verebileceğim tavsiyeler bunlar. Sizi buradan bölümlere yönlendirmek dışında başka bilgi veremem maalesef.

Gerekli görselerdi dahiliyede veya kardiyolojide kan testi isterlerdi. Önceki konularınıza da biraz baktım. Zaten önceden kan testleri de yaptırmışsınız ve bir şey çıkmamış. Yorgunluk, bayılma hissi, tansiyon yükselmesi... GAD veya PTSD belirtileri gibi geldi bana. Tabii ki ben psikiyatri veya dahiliye uzmanı değilim, alanım dışında kalıyor. Verebileceğim tavsiyeler bunlar. Sizi buradan bölümlere yönlendirmek dışında başka bilgi veremem maalesef.
Dahiliye direk beni yönlendirdi hiç bir test uygulamadan problemimin kalp ve damar ile ilgili olduğunu bu zamana kadar boyle bir şey duymadığını söyledi anlamadığım şey neden böyle yaptı siz de dediniz ya hani dahiliye'ye gidin.

Dahiliye direk beni yönlendirdi hiç bir test uygulamadan problemimin kalp ve damar ile ilgili olduğunu bu zamana kadar boyle bir şey duymadığını söyledi anlamadığım şey neden böyle yaptı siz de dediniz ya hani dahiliye'ye gidin.
Dostum ani giren ağrılar MS hastalığı başlangıcı olabilir.
Multipl skleroz belirti ve semptomları, etkilenen sinir liflerinin yerleşimine bağlı olarak kişiden kişiye değişir. Multipl skleroz belirtilerinin şiddeti, atakların sıklığı ve atak görülme aralıkları da hastadan hastaya farklılık gösterir. Sıkça görülen bulgular aşağıda listelenmiştir:

Tipik olarak vücudunuzun bir yarısı ya da bir uzvunda meydana gelen uyuşma veya güçsüzlük
Belirli boyun hareketlerinde, özellikle boynun öne eğilmesinde meydana gelen elektrik çarpması hissi
Denge bozukluğu ya da koordine hareketlerde bozulma
Kısmi veya tam görme kaybı (Genellikle bir göz etkilenir ve hastalar çoğunlukla göz hareketleri sırasında aynı gözde ağrı oluştuğundan söz eder.)
Uzun süreli çift görme

Multipl skleroz semptomları ayrıca şunları içerebilir:

Konuşma bozukluğu
Baş dönmesi
Vücudunuzun bazı bölgelerinde karıncalanma veya sinirsel ağrılar
Cinsel fonksiyon, bağırsak veya mesane fonksiyonuyla ilgili sorunlar

Dostum ani giren ağrılar MS hastalığı başlangıcı olabilir.
Multipl skleroz belirti ve semptomları, etkilenen sinir liflerinin yerleşimine bağlı olarak kişiden kişiye değişir. Multipl skleroz belirtilerinin şiddeti, atakların sıklığı ve atak görülme aralıkları da hastadan hastaya farklılık gösterir. Sıkça görülen bulgular aşağıda listelenmiştir:

Tipik olarak vücudunuzun bir yarısı ya da bir uzvunda meydana gelen uyuşma veya güçsüzlük
Belirli boyun hareketlerinde, özellikle boynun öne eğilmesinde meydana gelen elektrik çarpması hissi
Denge bozukluğu ya da koordine hareketlerde bozulma
Kısmi veya tam görme kaybı (Genellikle bir göz etkilenir ve hastalar çoğunlukla göz hareketleri sırasında aynı gözde ağrı oluştuğundan söz eder.)
Uzun süreli çift görme

Multipl skleroz semptomları ayrıca şunları içerebilir:

Konuşma bozukluğu
Baş dönmesi
Vücudunuzun bazı bölgelerinde karıncalanma veya sinirsel ağrılar
Cinsel fonksiyon, bağırsak veya mesane fonksiyonuyla ilgili sorunlar
Hayır böyle bir şey olduğunu düşünmüyorum.

Hocam açıkçası psikolojik bir şey olduğunu düşünmüyorum travma yaşasam bile o travmanın bir zaman sonra etkisi gitmez mi sonuçta hep aynı etkiyi yaratıcak diye bir şey var mı? kan testi yaptırırsam orada bununla ilgili bir şey çıkar mı?
Zaten psikolojik sorunu olan hiç kimse panik ve anksiyetede psikolojik olduğunu düşünmüyor ben hastayım vücudum hasta diye düşünüyor.

İşte ben böyle de düşünmüyorum ama bunlar olmaya devam ediyor.
Düşünüyorsun. Vücudundaki her belirtiyi hastalık olarak okuyan ben değilim şuan kendinin farkına var. Bugün şakaktan damarını dinlersin yarın bacaktan damarın atınca Allah Allah bu ne dersin öbür gün bacakların titrer veya nefes alamıyo gibi olunca yine hastayım dersin.

Dahiliye direkt beni yönlendirdi, hiç bir test uygulamadan problemimin kalp ve damar ile ilgili olduğunu; bu zamana kadar boyle bir şey duymadığını,söyledi. Anlamadığım şey neden böyle yaptı? Siz de dediniz ya hani dahiliye'ye gidin.
Şikayetleriniz geneldi ve spesifik değildi o yüzden dahiliye bölümüne gitmenizi söyledim. Onlar da şikayetlerinizi dinleyip sizin sorununuzun kardiyoloji ile alakalı olduğu düşündükleri için sizi yönlendirmişler. Şikayetlerinizi, test sonuçlarınızı ben de bilmiyorum ki size bir şey diyebileyim.
@Gordon Freeman hocam bir de şu 1 aydır ne kadar uyusam da örnegin 8 saat uyuyorum kendimi zinde hissedemiyorum 12 de yatıyorum bir de.
Önceden bu uyku yeterli geliyor, şimdi gelmiyorsa bunun olası birçok sebebi var. Anemi, vitamin eksikliği, ilaç kullanımı, stres, enfeksiyon hastalıkları, Viral enfeksiyonlar... 10 sayfa daha sebep yazabilirim. Benim bunlardan hangisi olduğunu bilmem imkansız. Tüm semptomlarınız psikiyatrik rahatsızlık kaynaklı olabilir, olmayabilir de. O yüzden psikiyatriye de gitmenizi öneriyorum. Dahiliye, kardiyoloji kesin bir tanı koyabilmiş değil.

Şikayetleriniz geneldi ve spesifik değildi o yüzden dahiliye bölümüne gitmenizi söyledim. Onlar da şikayetlerinizi dinleyip sizin sorununuzun kardiyoloji ile alakalı olduğu düşündükleri için sizi yönlendirmişler. Şikayetlerinizi, test sonuçlarınızı ben de bilmiyorum ki size bir şey diyebileyim.

Önceden bu uyku yeterli geliyor, şimdi gelmiyorsa bunun olası birçok sebebi var. Anemi, vitamin eksikliği, ilaç kullanımı, stres, enfeksiyon hastalıkları, Viral enfeksiyonlar... 10 sayfa daha sebep yazabilirim. Benim bunlardan hangisi olduğunu bilmem imkansız. Tüm semptomlarınız psikiyatrik rahatsızlık kaynaklı olabilir, olmayabilir de. O yüzden psikiyatriye de gitmenizi öneriyorum. Dahiliye, kardiyoloji kesin bir tanı koyabilmiş değil.
Ne durumda ilacı bırakmalıyım hocam ilacı kullanınca kendimi daha kötü hissediyorum ve bu atmalar devam ediyor her ne kadar ben derdimi anlatmak istediğim gibi anlatamamış olmam bunu engellemiyor malesef :(

Yeni konular

Geri
Yukarı