Damar atması için hangi bölüme gidilmeli?

Hocam size en baştan yaşadığım ve hala yaşamakta oldyğum şeylerin başlangıcını anlatmak istiyorum. Bu yazıyı okuduktan sonra beni hangi doktora yönlendiriceğinizi söylerseniz çok minnetar olurum. 26 Aralık pazar günü haftalardır geçmeyen ishalim hala devam ediyordu yine normal kahvaltımı yapmıştım ama ishal, m hala devam ediyordu haftanın sadece bir gününü kendime ayırıyorum genelde o gün de ya cumartesi ya da pazar oluyor her neyse o gün oyun oynayarak kendimi ödüllendirmeyi seçmiştim oyun oynamaya devam ederken bir anda dünyam başıma yıkıldı ölecek gibi hissetim kendimi tansiyonum düştü sanırsam ve nevrim döndü adeta o günden sonra bu konuda ve diğer konularda da yazdığım bir sürü sorunla karşılaştım öncesinde el ayak uyuşması, karıncalanması tansiyon düşmeleri, sanki nabızını ara ara vücudun farklı yerlerinde hissetmek gibi hatta buraya daha yazmayı unuttuğum birçok şey beni bulmuştu ben sorunumun yulaf yüzünden olduğunu düşünüyorum çünkü ne zaman yulaf yesem ishal oluyorum o kendimi kötü hissetiğim günde yulaf tüketmeye devam ediyordum, hatta o günden sonra da bir şey olmamış gibi devam ediyordum yulaf tüketmeye. Sanırım her şey daha kötü oldu aslında yulafın bir zararı olmaması gerek ama işte fazla lif içerdiğinden mi nedir ya da ben her gün 60-80 gr civarı yulaf tükettiğimden midir böyle bir sorun ortaya çıktı belki de yulaf bunun nedeni değildir bilmiyorum. Sonuç olarak eskisi gibi kendimi iyi hissedemediğimi söylemek istiyorum ne eskisi gibi spor yapabiliyor bundan zevk alabiliyorum ne de başka bir şeyden. Lütfen bana bir yol gösterin gerçekten çok sıkıldım bu durumdan.
Psikiyatri. Psikiyatrik rahatsızlıklar bedene yansıyabilir. Ruh haliniz, sandığınızdan çok daha fazla bir şekilde bedeninizi etkiler.

Hocam bu arada artık ben yulaf yiyemiyorum yemek ne kelime görünce direk o kötü gün aklıma geliyor artık.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
part2 yi de izle sonra bak bakalım bi kendine.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
part2 yi de izle sonra bak bakalım bi kendine.
Gordon hocam psikiyatriye gitmemi oneriyor gidersem yine bana antidepresan mı verirler?
Psikiyatri. Psikiyatrik rahatsızlıklar bedene yansıyabilir. Ruh haliniz, sandığınızdan çok daha fazla bir şekilde bedeninizi etkiler.
Hocam terapi vesaire ile olucak iş mi bu ki.

Son düzenleme:
Gordon hocam psikiyatriye gitmemi oneriyor gidersem yine bana antidepresan mı verirler?

Hocam terapi vesaire ile olucak iş mi bu ki.
Karşısındaki sandalyeye oturursun 10 dakika yüzüne bile bakmadan anamnez alır belirti sayarsın anksiyete kaşesi vurur eski ilaçlarını görür sistemden işe yaramadığını görüp ya doz arttırır ya ilaçları değiştirir aynı şeyin lacivertini verir yine hiç fayda göremeyip zulüm içinde devam edersin. Terapi al.

Hocam her şeye eyvallah ama bu bulanık görme sorunu gözlük takmama rağme ndevam ediyor bir şeye odaklanınca o yeri 1 2 saniye sonra bulanık görmeye başlıyorum ve geçmiyor, acaba göz numaram mı büyüdü? Kafamdan da ara ara çat çut sesler geliyor çok sesli olmasa da.

Hocam her şeye eyvallah ama bu bulanık görme sorunu gözlük takmama rağme ndevam ediyor bir şeye odaklanınca o yeri 1 2 saniye sonra bulanık görmeye başlıyorum ve geçmiyor, acaba göz numaram mı büyüdü? Kafamdan da ara ara çat çut sesler geliyor çok sesli olmasa da.
Biz buna bedensel tüm belirtileri bir hastalığa yorup sırayla hepsini inceleyip sürekli denetlemeye çalışıp hepsinde ayrı ayrı branşlara gidip 80 kere kardiyolojiye gidip turp gibisin lafına bir türlü inanamamak çünkü ne olduğunu anlayamamak hatta düşündüğümüz hastalık haricinde başka bir belirtiye kitlenince başka bir hastalığımızın olduğunu düşünmek diyoruz. 3 gün sonra başka bir belirtiye kitleneceksin.

Biz buna bedensel tüm belirtileri bir hastalığa yorup sırayla hepsini inceleyip sürekli denetlemeye çalışıp hepsinde ayrı ayrı branşlara gidip 80 kere kardiyolojiye gidip turp gibisin lafına bir türlü inanamamak çünkü ne olduğunu anlayamamak hatta düşündüğümüz hastalık haricinde başka bir belirtiye kitlenince başka bir hastalığımızın olduğunu düşünmek diyoruz. 3 gün sonra başka bir belirtiye kitleneceksin.
Hocam ben anlamıyorum işime gücüme bakarken niye bunlar benim başıma geliyor?

Hocam ben anlamıyorum işime gücüme bakarken niye bunlar benim başıma geliyor?
Bu soruya dünyadaki kimse cevap veremez. Çünkü ortada bir sebep yokken (vardır da bulamayız) bir duygu yaşamak mantıksız gözükse de genelde böyledir tüm canlılarda. Sorgulamaya başladığın an niye böyle diye işin içinden çıkılmıyor. Belirtilerin masum olduğunu kabullenmekten başka çare yok.

Bu soruya dünyadaki kimse cevap veremez. Çünkü ortada bir sebep yokken (vardır da bulamayız) bir duygu yaşamak mantıksız gözükse de genelde böyledir tüm canlılarda. Sorgulamaya başladığın an niye böyle diye işin içinden çıkılmıyor. Belirtilerin masum olduğunu kabullenmekten başka çare yok.

Yani anlamıyorum psikolojim çok değişti bir şeylere odaklanırken artık zorlanmaya başladım, en basitinden bir kitap bile okuyamaz hale geldim doğru düzgün.

Hocam bugün bir şey oldu anlatayım; şimdi ben yine işime gücüme bakmaya devam ediyorum bu aralar geçmeyen bulanık görme ve odaklanamama sorunu çok var bende uykuna beslenmeme en iyi sekilde devam ettirmeye çalışıyorum bugün nobetcikyen duyuru yapmaya gittigimde sevdigim bir hocam ellerimin titrediğini ve parkinson başlangıcı mı gibi bir şey dedi bende yok ya hocam dedim ama biraz işkillendim.
Gitmediğim doktor kalmadı tek doktor kaldı sanırım o da nöroloji
Ben kendime telkin vermeye çalıştım terapi videoları izledim günlük yaşam akışımı bozmamaya çalıştım ama bunlar hala olmaya devam ediyor.
@Khazzo35
@Gordon Freeman

Son düzenleme:
Yani anlamıyorum psikolojim çok değişti bir şeylere odaklanırken artık zorlanmaya başladım, en basitinden bir kitap bile okuyamaz hale geldim doğru düzgün.

Hocam bugün bir şey oldu anlatayım; şimdi ben yine işime gücüme bakmaya devam ediyorum bu aralar geçmeyen bulanık görme ve odaklanamama sorunu çok var bende uykuna beslenmeme en iyi sekilde devam ettirmeye çalışıyorum bugün nobetcikyen duyuru yapmaya gittigimde sevdigim bir hocam ellerimin titrediğini ve parkinson başlangıcı mı gibi bir şey dedi bende yok ya hocam dedim ama biraz işkillendim.
Gitmediğim doktor kalmadı tek doktor kaldı sanırım o da nöroloji
Ben kendime telkin vermeye çalıştım terapi videoları izledim günlük yaşam akışımı bozmamaya çalıştım ama bunlar hala olmaya devam ediyor.
@Khazzo35
@Gordon Freeman
Dostum bunların çaresini bitek izzet güllünün bütün videolarını izleyip 2-3dakikalık doğru telkin videolarını 5-6 ay dinleyerek çözdüm başka da yol bilmiyorum. ilaç da işe yaramıyor başka türlü terapi de.

Yeni konular

Geri
Yukarı