Dandik kasa fanı kasa hava akışında işe yarar mı?

berkanozcnn

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yeni bir sistem topladım. İçinde RTX 3070 ve i5 13500 var. Fakat bu parçaların montajını eski kasama yapacağım ve eski kasamda sadece 2 adet 1 ön ve 1 arka olmak üzere dahili 12 cm fan bulunmakta. Sizce ekstra fana ihtiyacım var mı? Varsa ucuza bulduğum 40 TL bandındaki fanlar işe yarar mı? Kaç RPM güzel bir hava sirkülasyonu için yeterlidir?

40 Tl'ye teneke güç kaynaklarında olan fanlardan bulursun anca.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Yeni bir sistem topladım. İçinde RTX 3070 ve i5 13500 var. Fakat bu parçaların montajını eski kasama yapacağım ve eski kasamda sadece 2 adet 1 ön ve 1 arka olmak üzere dahili 12 cm fan bulunmakta. Sizce ekstra fana ihtiyacım var mı? Varsa ucuza bulduğum 40 TL bandındaki fanlar işe yarar mı? Kaç RPM güzel bir hava sirkülasyonu için yeterlidir?

İşlemciye yazık olacak ısınır. RPM değil de CFM değeri önemli sonra RPM o hava CFM değerine göre bakılacak.

Nasıl ekran kartı iyi olup işlemci kötü olunca ekran kartıda tam performans çalışamıyor bu da aynı şekil olur yeni kasa al bence.

arkadaşlar kasada bir problem yok Cooler Master n400 kasa ben sadece ekstra fan alacağım gerekir mi ekstra fan onu soruyorum

hocam kullandın mı bu fan iyi midir

Son düzenleme:

Geri
Yukarı