Darboğaz yapan işlemci ile ekran kartına FurMark testi yapılır mı?

PeAceKing55

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. 2.el RTX 3070ti alacağım. 5 aylık bir kart. Mining yapılmadığı iddia ediliyor ama yine de içim rahat etsin diye FurMark testi yapmak istiyorum. Biliyorum bu mining olup olmadığını kanıtlamaz ama en azından sıcaklık değerleri bana bir fikir verir diye düşündüm. Tek sıkıntı yeni bilgisayar parçalarım daha gelmedi. Eski bilgisayarımdan kalma i3 6100 ve 8 GB 2133 MHz RAM var. Bunlarla ekran kartını takıp bu testi yapabilir miyim? Sonuçlar fark eder mi? Normalde i5 12400f kullanacaktım ama daha gelmesine epey var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. 2.el RTX 3070ti alacağım. 5 aylık bir kart. Mining yapılmadığı iddia ediliyor ama yine de içim rahat etsin diye FurMark testi yapmak istiyorum. Biliyorum bu mining olup olmadığını kanıtlamaz ama en azından sıcaklık değerleri bana bir fikir verir diye düşündüm. Tek sıkıntı yeni bilgisayar parçalarım daha gelmedi. Eski bilgisayarımdan kalma i3 6100 ve 8 GB 2133 MHz RAM var. Bunlarla ekran kartını takıp bu testi yapabilir miyim? Sonuçlar fark eder mi? Normalde i5 12400f kullanacaktım ama daha gelmesine epey var.
Furmark testi yapacaksan farketmez. Furmark her türlü ekran kartını kullanır. Furmark testini açmadan önce ayarlardan xtreme burn-in tikini işaretlemeyi unutma.

FurMark testi yapacaksan fark etmez. FurMark her türlü ekran kartını kullanır. FurMark testini açmadan önce ayarlardan Xtreme burn-in tikini işaretlemeyi unutma.

Reis bu ayar neye yarıyor acaba? Açıklama şansın var mı? Bu arada ben de 3090 alacağım 2. el vemin 270 Max 360 AVG 340 FPS veriyor, ama adamın PSU'su 650W, acaba benim sistemde 850W PSU ve daha güçlü RAM ve işlemci ilemin FPS değerlerinin yükselme şansı var mıdır?

Reis bu ayar neye yarıyor acaba? Açıklama şansın var mı? Bu arada ben de 3090 alacağım 2. el vemin 270 Max 360 AVG 340 FPS veriyor, ama adamın PSU'su 650W, acaba benim sistemde 850W PSU ve daha güçlü RAM ve işlemci ilemin FPS değerlerinin yükselme şansı var mıdır?

İşlemcine bağlı oynamalar olur.

İşlemcine bağlı oynamalar olur.
R5 2500x 8gb ram b450 anakart
650w psu ile 3090 270 min fps 350 avg veriyor ve min fps i düşük geldiği için almaya çekiniyorum sorunlu gibi geliyor, benim sistemim i5 13600k ,32gb 3600mhz 16cl ram,850w psu. o ekran kartını bu sistemimde furmark denesem fps artışı olur mu min fps kısmında sizce? yani kart aslında sorunsuz olabilir mi?

R5 2500X 8 GB RAM B450 anakart.
650W PSU ile 3090 270min FPS 350 AVG veriyor vemin FPS'i düşük geldiği için almaya çekiniyorum sorunlu gibi geliyor, benim sistemim i5 13600K, 32 GB 3600MHz 16CL RAM, 850W PSU. O ekran kartını bu sistemimde FurMark denesem FPS artışı olur mumin FPS kısmında sizce? Yani kart aslında sorunsuz olabilir mi?

Merak etme kullanan arkadaş deli gibi işlemci darboğazı yaparak kullanıyor sende sorun olmayacaktır.

Merak etme kullanan arkadaş deli gibi işlemci darboğazı yaparak kullanıyor sende sorun olmayacaktır.
teşekkür ederim, min fps farkı biraz kapanırsa bende içim rahatlıyacak.Almaya çalışayım o zaman teşekkürler

Merhaba tekrardan, arkadaş fanın üzerinde beyaz lekeler olduğunu söyledi son anda ve şuan işkillendim. 6ay eth kazmış içi tamir görmüş bir kart fanların altında gorunen blokta uclarında beyaz lekeler varmış ne diyorsunuz bir sorun teşkil eder mi

Son düzenleme:
Teşekkür ederim,min FPS farkı biraz kapanırsa bende içim rahatlıyacak. Almaya çalışayım o zaman teşekkürler.

Merhaba tekrardan, arkadaş fanın üzerinde beyaz lekeler olduğunu söyledi son anda ve şu an işkillendim. 6ay ETH kazmış içi tamir görmüş bir kart fanların altında gorunen blokta uclarında beyaz lekeler varmış ne diyorsunuz bir sorun teşkil eder mi?

Ben tavsiye etmezdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı