Çözüldü Darboğazı engellemek için ekran kartıma nasıl yük bindirilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CptnAktas

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Malatya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi günler i5 2400 R7 370 4 GB 8 GB RAM'li bir sisteme sahibim. İşlemcim yetersiz kaldığı için darboğaz yaşıyorum, özellikle Valorant'ta çok yaşıyorum. Çözünürlük zaten 1080p de ayarları da düşürsem de yükseltsem de bir şey değişmiyor sizce ekran kartımın performansını nasıl yükseltebilirim?

Çözüm
Tabii hocam.

Hocam girdim işlemci kullanımı %100 bunun %85-90ı Valorant, %10-15 ise Vanguard'ın. RAM kullanımı ise 5, 5-6 GB arasında.

Hocam işlemci kullanımı normal RAM kullanımı düştü mü drop sorunu ortadan kalktı mı?
Hocam şu 2 videodakileri uygulayıp sistemi restart atım oyuna girip bir daha değerleri kontrol eder misin?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Son düzenleme:
Tabii hocam.

Hocam girdim işlemci kullanımı %100 bunun %85-90ı Valorant, %10-15 ise Vanguard'ın. RAM kullanımı ise 5, 5-6 GB arasında.

Hocam işlemci kullanımı normal RAM kullanımı düştü mü drop sorunu ortadan kalktı mı?
Hocam şu 2 videodakileri uygulayıp sistemi restart atım oyuna girip bir daha değerleri kontrol eder misin?

Çözüm

Drop sorunu neredeyse kalktı bazen ağ sorunu deyip drop giriyor onun dışında iyi ama işlemciyi değiştirmem lazım çünkü diğer oyunlarda FPS sorunu oluyor.

Drop sorunu neredeyse kalktı bazen ağ sorunu deyip drop giriyor onun dışında iyi ama işlemciyi değiştirmem lazım çünkü diğer oyunlarda FPS sorunu oluyor.

Tamam hocam önerim i7 3770K işlemciyi değiştirene kadar videodakileri uygulayın biraz daha iyi olacaktır. Geçmiş olsun şimdiden yeni işlemcin hayırlı olsun.

Tamam hocam önerim i7 3770K işlemciyi değiştirene kadar videodakileri uygulayın biraz daha iyi olacaktır. Geçmiş olsun şimdiden yeni işlemcin hayırlı olsun.

Hocam i7 3770K ile normali arasında bir fark var mı zaten OC yapamayacağım onun dışında fazla bir performans farkı var mıdır? İlk videoyu yaptım ikincisinin zaten büyük bir kısmını yapmıştım. Teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı