Dark 3 pin ARGB to 6 pin dönüştücü kontrolcüde çalışır mı?

Attığınız kablo ile fan ve LED girişini ayırabilirsiniz. Zaten 3 pin ARGB çıkışı veriyor. Soğutucu da ARGB ise ışıkları yanar ve fanlar gibi kontrol edebilirsiniz. RGB olsaydı olmazdı. RGB 4 pin ve 12V. ARGB ise 3 pin ve 5V.

Hocam Arduino bilginiz var mı eliniz yatkın mı elektronik işine?

Maalesef pek bilgim yoktur :)
Attığınız kablo ile fan ve LED girişini ayırabilirsiniz. Zaten 3 pin ARGB çıkışı veriyor. Soğutucu da ARGB ise ışıkları yanar ve fanlar gibi kontrol edebilirsiniz. RGB olsaydı olmazdı. RGB 4 pin ve 12v. ARGB ise 3 pin ve 5v.

Zaten soğutucudaki fanın 4 pin PWM kablosunu CPU fan girişine takacağım linkteki kabloda 3 pinli kabloyu soğutucunun ARGB kablosuna bağlayıp 6 pin girişini de kontrolcüye takmayı düşünüyorum fanın hız devrini tabii ki anakarttan ayarlayacağım sadece renk geçişlerini animasyonlarını kasadaki fanlarla aynı olmasını istiyorum umarım doğru açıklayabilmişimdir.

Maalesef pek bilgim yoktur :)

Zaten soğutucudaki fanın 4 pin PWM kablosunu CPU fan girişine takacağım linkteki kabloda 3 pinli kabloyu soğutucunun ARGB kablosuna bağlayıp 6 pin girişini de kontrolcüye takmayı düşünüyorum fanın hız devrini tabii ki anakarttan ayarlayacağım sadece renk geçişlerini animasyonlarını kasadaki fanlarla aynı olmasını istiyorum umarım doğru açıklayabilmişimdir.
Evet hocam. Açıklama doğru. Dediğiniz şekilde yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı