Dark ARGB Hub 6 Fan

UnKnown44

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İş PC sistem özellikleri:
Anakart: Asus Tuf B450-PLUS
İşlemci: Ryzen 5800x
İşlemci Soğutucu: ThermalRight Phantom Spirit 120
Ekran Kartı: Asus Dual 6600XT
Ram: Corsair Vengeance 16GBx2 3000MHz
Depolama: Kioxia Exceria 500GB M.2/ Kioxia 960GB SSD
Kasa: Aerocool Cipher
Monitör: 2xDell 19''
Mouse: Bloody V7Ma/Logitech M330
Klavye: Fujitsu
Power Supply: High-Power 650W
Merhabalar,

Yeni kasamda Dark'ın ARGB kontrolcüsü var. Ürün budur Dark ARGB Hub 6 Fan Takılabilir, 3pin ARGB + 3 Pin Fan, Adreslenebilir RGB Fan Çoklayıcı (DKCKHUBARGB) | Teknobiyotik
Anakartım ASUS TUF B450-PLUS. Kasamdaki RGB fanlarımı ekran kartı ile senkronize etmek istiyorum. Ancak bu kontrolcünün hangi kablosunu anakartıma bağlamam gerektiğini bulamadım. Açıkçası anakartımda böyle bir destek var mı onu da bilmiyorum. Ama anakartımın resmindeki gösterilen "5" RGB olarak belirtilmiş. Yanlış bir şey yapmamak için sizlere sormak istedim.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

Hocam, ARGB 3 pin ve 5V. RGB ise 4 pin ve 12V. Anakartta ARGB Header gözükmüyor. Kontrolcü ile yapabilirsiniz.

Sizin kontrolcünüzde ekteki fotoğrafta (1.görsel) yer alan kablo gibi bir çıkış olması lazım ki Tuf anakarta bağlantı sağlayasanız. Fakat sizin kontrolcünüzde 1 adet gigabyte anakart için çıkış 1 adette ARGB gen2 (3pin) çıkış var.
Sizdeki durum tam olarak bu (2.görsel)

Dosya Ekleri

• ooIl6BA.jpg
    ooIl6BA.jpg
    4,9 KB · Görüntüleme: 93
  • sds.jpg
    sds.jpg
    26,1 KB · Görüntüleme: 86
Mücahit bey yardımınız için teşekkür ederim. Aynen gösterdiğiniz gibi 2. görsel benimkini temsil ediyor. Bunu yapabilmem için bir çözüm mümkün müdür? Sadece bir kablo alıp yapabileceğim birşey olabilir mi?Mesela 1. resimde kontrolcü üzerindeki "DATA" soketine 4 pinli RGB kontrol edebilmemi sağlayan bir kabloyu kastediyorum.

Hocam, maalesef kontrolcü ARGB. Anakart ise RGB destekliyor. Dönüştücüler ne kadar sağlıklı olur bilemem. Bence, kumanda ile kullanın.

Hocam, maalesef kontrolcü ARGB. Anakart ise RGB destekliyor. Dönüştücüler ne kadar sağlıklı olur bilemem. Bence, kumanda ile kullanın.
Yener hocam mazur görün de bir ihtimalle yanlışınız olabilir mi acaba. Bu anakartta ARGB destekli çünkü aurasync özelliği var. Ayrıca 12v 5v farklılıkları olduğu için dönüştürücü yok diye biliyorum

Mücahit bey yardımınız için teşekkür ederim. Aynen gösterdiğiniz gibi 2. görsel benimkini temsil ediyor. Bunu yapabilmem için bir çözüm mümkün müdür? Sadece bir kablo alıp yapabileceğim birşey olabilir mi?Mesela 1. resimde kontrolcü üzerindeki "DATA" soketine 4 pinli RGB kontrol edebilmemi sağlayan bir kabloyu kastediyorum.
Rica ederim. Kablo alarak çözebileceğiniz birşey olduğunu zannetmiyorum (kanımca)

Yeni konular

Geri
Yukarı