Dark ARGB hub kontrolcü ile ARGB pin olmayan anakarta ARGB fan takılır mı?

Melih6868

Hectopat
Daha fazla  

Arkadaşlar aşağıda almak istediğim fanları anakartıma bağlamak istiyorum fakat ARGB 5V pin yok anakartımda. Linkteki kontrolcü sadece bir çoklayıcı mı yoksa anakartıma bu ARGB fanları bunun yardımı ile bağlayabilir miyim? Bir de eğer olursa fanların kendisini anakarta LED'leri bu hub a takarsam anakarttan hız kontrolü sağlayabilir miyim?

Son düzenleme:
Kontrolcü kumandasıyla içinde bulunan efektler doğrultusunda çalıştırabilirsin.

Rainbow olarak çalışsa yeter hocam bir de ARGB pin yok anakartta bağlantı kuruyorsa tamam o iş. Bağlantısı tam olarak nasıl yapılmakta? Bir de alttaki ürün iş görür mü?

Rainbow olarak çalışsa yeter hocam bir de ARGB pin yok anakartta bağlantı kuruyorsa tamam o iş. Bağlantısı tam olarak nasıl yapılmakta? Bir de alttaki ürün iş görür mü?

Bu ürünü bilmiyorum ancak ilk attığın üründe PSU'ya bağlayınca anakarttan bağımsız olarak çalışabiliyor. Rainbow modu var mıydı hatırlamıyorum ama olması lazım. İkinci attığın ürün de muhtemelen aynı mantıkla çalışıyordur.

Bu ürünü bilmiyorum ancak ilk attığın üründe PSU'ya bağlayınca anakarttan bağımsız olarak çalışabiliyor. Rainbow modu var mıydı hatırlamıyorum ama olması lazım. İkinci attığın ürün de muhtemelen aynı mantıkla çalışıyordur.

Hocam ilk ürüne sadece LED'leri bağlasam fanları anakarta bağlasam hız ayarı yapabilir miyim anakarttan çalışır mı bu şekilde?

Hocam ilk ürüne sadece LED'leri bağlasam fanları anakarta bağlasam hız ayarı yapabilir miyim anakarttan çalışır mı bu şekilde?
Hatırladığım kadarıyla PWM destekli yazsa da otomatik olarak fanları kontrol etmiyordu. Kumandada iki kademe fan ayarı olması lazım. Yarı güç ve tam güç diye. Ben sevmemiştim o yüzden. Fanları 3 to 1 PWM kablo ile anakarta direkt takarsan çalışır zaten. Ha benim için önemli değil dersen kontrolcü üzerindem sürebilirsin. Sadece aydınlatma için de kullanabilirsin. Benim önerim Arctic'in PWM hub kontrolcüsünü alman fanlar için. Gayet güzel çalışıyordu. Onda da ARGB çıkışı yok.

Hatırladığım kadarıyla PWM destekli yazsa da otomatik olarak fanları kontrol etmiyordu. Kumandada iki kademe fan ayarı olması lazım. Yarı güç ve tam güç diye. Ben sevmemiştim o yüzden. Fanları 3 to 1 PWM kablo ile anakarta direkt takarsan çalışır zaten. Ha benim için önemli değil dersen kontrolcü üzerindem sürebilirsin. Sadece aydınlatma için de kullanabilirsin. Benim önerim Arctic'in PWM hub kontrolcüsünü alman fanlar için. Gayet güzel çalışıyordu. Onda da ARGB çıkışı yok.

Hocam bir 300 de ona harcamayım fanları direkt kasaya bağlarım ya da bu Dark'ın hubu yarı güç ayarında çalıştırıyorsa fanlar 2200 RPM yarı güçte 1100 RPM de çalıştırsa oda yeter sanki?

Hocam bir 300 de ona harcamayım fanları direkt kasaya bağlarım ya da bu Dark'ın hubu yarı güç ayarında çalıştırıyorsa fanlar 2200 RPM yarı güçte 1100 RPM de çalıştırsa oda yeter sanki?
Dediğim gibi senin tercihin. Sadece ARGB için hub alacaksan bence Razer ya da Cooler master gibi usb'den kontrollü cihazlar da alabilirsin. Sonuçta anakart fan çıkışları 1A. 3 fanı rahatlıkla çalıştırıyor (Sizin dediğiniz modele göre). Daha iyi bile olur senin için.

Dediğim gibi senin tercihin. Sadece ARGB için hub alacaksan bence Razer'ya da Cooler Master gibi USB'den kontrollü cihazlar da alabilirsin. Sonuçta anakart fan çıkışları 1a. 3 fanı rahatlıkla çalıştırıyor (sizin dediğiniz modele göre). Daha iyi bile olur senin için.

Hocam arada fiyat farkı çok keşke imkan olsa direkt Cooler Master TD500V2 kasa alsam uğraşmasam onunla bununla ama bütçem kısıtlı. Ekonomik olsun diye kasamın bozulan fanlarını değiştiriyorum sadece.

Geri
Yukarı