Çözüldü Dark diamond Pro mesh RGB nasıl çalıştırabilirim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lony111

Kilopat
Önerilere göre Dark diamond Pro aldım. Kasada 4 adet frgb fan var ama nasıl çalıştıracağımı bilmiyorum. SYS_FAN kısmına bir adet kablo taktım sadece fanlar çalışıyor veya yapmam gereken bir ayar vb. mi var? Fanların 4'ü de bir kabloya bağlı olarak geldi fotoğrafta görebileceğiniz şekilde.
Anakartım ise Gigabyte B450M S2H.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-09-24 at 18.12.30.jpeg
    WhatsApp Image 2020-09-24 at 18.12.30.jpeg
    169,2 KB · Görüntüleme: 161
Çözüm
Fanların kendisi çalışıyor sadece. Güç tuşuna basıyorum açılıyor PC o sırada fan ışıkları 1 saniye yanıp sönüyor ama fan devam ediyor çalışmaya.

4 Tane fanı 3 pinli port takmandan dolayı olabilir o port 5V güç veriyor psunuzdaki Molex girişine bağlayarak deneyebilir misiniz?
Psunuzda 2-3 tane Molex portunuz varsa fanları 2+2 olarak dağıtın. Gücü yetebilsin diye ama 4 tane bağlarsanız da yetebilir çünkü Molex girişinin güç kapasitesi daha fazladır.
Önerilere göre Dark diamond Pro aldım. Kasada 4 adet frgb fan var ama nasıl çalıştıracağımı bilmiyorum. SYS_FAN kısmına bir adet kablo taktım sadece fanlar çalışıyor veya yapmam gereken bir ayar vb. mi var? Fanların 4'ü de bir kabloya bağlı olarak geldi fotoğrafta görebileceğiniz şekilde.
Kasanın tam halini atarmısınız dıştan veya linki varsa atarmısınız hocam

Dostum bir şey yapmıyorsun, normal RGB/ARGB fanlar gibi ayrı bir konnektörü yok, gücü aldığı anda ışıkları da yanıyor.
Bu arada SYS_FAN'a taktığın kabloyu çıkart, fanlar sadece bir yerden güç alması gerekiyor aynı anda.
Attığım fotoğraftaki büyük plastiğe 4 adet fan kablosu bağlanmış ordan da fan pinine takıyorum. Yani SYS_FAN pin girişine.
Kasanın tam halini atarmısınız dıştan veya linki varsa atarmısınız hocam

Fanların sadece kendisimi çalışıyor? linkteki ışıklar mı çalışmıyor?

Fanların kendisi çalışıyor sadece. Güç tuşuna basıyorum açılıyor PC o sırada fan ışıkları 1 saniye yanıp sönüyor ama fan devam ediyor çalışmaya.

4 Tane fanı 3 pinli port takmandan dolayı olabilir o port 5V güç veriyor psunuzdaki Molex girişine bağlayarak deneyebilir misiniz?
Psunuzda 2-3 tane Molex portunuz varsa fanları 2+2 olarak dağıtın. Gücü yetebilsin diye ama 4 tane bağlarsanız da yetebilir çünkü Molex girişinin güç kapasitesi daha fazladır.

Çözüm
2' ye bölüp 2+2 molex kablolarına bağladım şuan çalışıyor teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı