Dark Evo G301 alınır mı?

Manfrotto

Hectopat
Daha fazla  
Dark Evo G301 Intel Skylake i3 6100 3.7GHz 4GB 1TB 2GB GT740 Fiyatı

Yeni üye oldum yardımcı olursanız çok sevinirim.
Malum dolar kurunun yüksek olmasından dolayı 1-2 ay gibi bir süredir PC toplamak için beklemedeyim.
Ancak bir yandan ihtiyacım da giderek artıyor, hem birkaç günümüz oyununu hemde Photoshop gibi programları kullanabilir miyim? Bu sistem beni ne kadar zaman idare eder?

Önerilerinize de açığım. İyi günler diliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
GT740 olduğundan ötürü GTA V Ultra ayarlarda 60FPS almayacaksınız. LoL gibi oyunlar almak için bile biraz israf. 2000TL sonuçta. Sonradan üzerine RX 480 gibi bir kart alacaksanız şunu alın derim. Ekran kartı ile SSD ekleyebilirsiniz. Güç kaynağı hakkında bir bilgi verilmemiş fakat alırsanız kontrol ederek duruma göre GTX 1060 yada RX 480 alabilirsiniz. 500W ise RX480 bile kullanılabilir sanırım. İçinden hazır olarak GT730 geliyor. Tahminen 350W falandır 450W ve altı ise GTX 1060, üzeri ise RX 480 alabilirsiniz.
Casper Nirvana Intel Core i5 6500 3.20 GHz / 3.60 GHz 8GB Fiyatı

Hazır bilgisayar önermiyorum. Sistemde eski ve bu fiyata alınmaz. Bu sistemi öneririm.
upload_2017-2-18_18-27-52.png

Hazır bilgisayar önermiyorum. Sistemde eski ve bu fiyata alınmaz. Bu sistemi öneririm.
Eki Görüntüle 216412
Hocam bilgisayar sonradan güncellenecekse bence benim önerdiğim makul. Şimdi Casper rezil bir marka kepaze bir marka ama o fiyata en iyisi buydu sanırım. İ5 6400 ile GTX 1060 bile çalıştırılabiliyor ve güncel oyunlar gereği 4 gerçek çekirdek iyi oluyor.

@Sharpei Avcısı Böyle bir istekten bahsedilmiş mi ? GT 740 kötüdür deyip Casper markalı içinde ekran kartı bulunmayan bir hazır sistem öneriyorsun. Ne kadar mantıklı senin yaptığın. İleride işlemci güncellemesi yapabilir benim attığım sisteme. Güncellemek sistemi kolay iş. Ama onu yapana kadar ortalama daha 4 yıl boyunca götürür bu sistem. Sizin attığınız sistem de oyun oynayamaz ki hiç. Ekstradan ekran kartı almak lazım direk. O zaman da 2000 TL olmuyor zaten. Yanlış bir öneri yapmışsınız ama hala kendinizinkini savunuyorsunuz.

@Sharpei Avcısı Böyle bir istekten bahsedilmiş mi ? GT 740 kötüdür deyip Casper markalı içinde ekran kartı bulunmayan bir hazır sistem öneriyorsun. Ne kadar mantıklı senin yaptığın. İleride işlemci güncellemesi yapabilir benim attığım sisteme. Güncellemek sistemi kolay iş. Ama onu yapana kadar ortalama daha 4 yıl boyunca götürür bu sistem. Sizin attığınız sistem de oyun oynayamaz ki hiç. Ekstradan ekran kartı almak lazım direk. O zaman da 2000 TL olmuyor zaten. Yanlış bir öneri yapmışsınız ama hala kendinizinkini savunuyorsunuz.
Hocam vur dedik öldürünüz ya. GT740 kötü demedik sadece pek şey beklenmemeli dedik. Ayrıyeten önerdiğim sistemde hazırda GT730 bulunuyor. LoL gibi oyunlar için alınacaksa olabilir dedim. Sonradan esktradan 700-800TL masrafa girmeye çok gerek yok. G4560`ın 2 çekirdek dışında yettiğini biliyorum. Sizin önerdiğiniz sistem iyi güzel fakat 2 çekirdek devri bittiğinde dara düşmesin. Sonraki nesillerde çok daha yüksek performans alacağını düşünüyorum (İşin aslına gelirsek ben bu kadar bahaneyi ürettim fakat tek sorun benim sizin sisteminizde GTX 1050 Ti olduğunu görmemem. Kusura bakmayın kısacası :).).

@Sharpei Avcısı GT740 kötü bir kart zaten. Ayrıca senin attığın sistemde harici GPU yok. Yani ekran kartı yok. Ayrıca siz G4560 2 çekirdek ileride sıkıntı yaratır demişsiniz. O zaman İ3 işlemci alanlarda ileri de yandı. İ5 işlemcinin altı alınmaz mı şimdi ? Madem benim attığım sistemde ki bileşenleri görmedin neden hala yaptığın yanlışı doğruymuş gibi göstermeye çalışıyorsun ?

@Sharpei Avcısı GT740 kötü bir kart zaten. Ayrıca senin attığın sistemde harici GPU yok. Yani ekran kartı yok. Ayrıca siz G4560 2 çekirdek ileride sıkıntı yaratır demişsiniz. O zaman İ3 işlemci alanlarda ileri de yandı. İ5 işlemcinin altı alınmaz mı şimdi ? Madem benim attığım sistemde ki bileşenleri görmedin neden hala yaptığın yanlışı doğruymuş gibi göstermeye çalışıyorsun ?
2 çekirdek olayından bahsediyoruz. 4 çekirdek sorunu olmayacaksa gayet alınabilir G4560. Ayrıyeten çok hamlamışım bu konularda. Sizin ki de hiç fena değil onuda söylemeden geçmeyeyim.

@Sharpei Avcısı Hyper-Threading teknolojisini duymadınız sanırım. 2 fiziksel çekirdek 2 tane de sanal çekirdek var ve 4 çekirdek gibi işlev görebiliyor. Tabi ki de 4 fiziksel çekirdek gibi değil yani bir İ5 değil tabi ama aralarında ki fiyat farkı çok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı