Dark Freezer X120, FX 8320'ye yeterli gelir mi?

tolgatoksoy14

Hectopat
Daha fazla  
Soğutucu linki: Dark Freezer X120 Intel & AMD Uyumlu 120mm 4pin PWM Fanlı, 4x Isı Borusu, Direkt Kontak İşlemci Soğutucu (DKCCX120) | Teknobiyotik

Bu fiyata 180W TDP'si olması, 12mm fan olması ve 4 bakır borulu olması dikkatimi çekti. FX 8320'yi Snowman M200 ile kullanıyorum, Vcore undervolt edilmiş şekilde, başka hiçbir şeye dokunmadan sabit 1.3V'ta yükte ortalama 57, maksimum 60 derecede kullanıyorum (aynı dertten muzdarip olan arkadaşlar bu değerleri çalabilir :D), ancak amacım ufak da olsa voltaja aşırı ellemeden overclock yapmak. M200'de 95W TDP vardı ve 2 bakır boruluydu. Fanı da 92mm'idi. Sizce büyük bir fark olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
M200, stok soğutucudan hallice bir ürün. X120'ye geçersen farkı hissedersin. O.C. için yeterli olduğunu düşünmüyorum ama U.V. yapmana gerek kalmadan stok hızda yeteri kadar soğutur.

M200, stok soğutucudan hallice bir ürün. X120'ye geçersen farkı hissedersin. O.C. için yeterli olduğunu düşünmüyorum ama U.V. yapmana gerek kalmadan stok hızda yeteri kadar soğutur.
Anladım. Zaten voltaj arttırmadan biraz frekans arttırabilirim diye düşünüyorum. Sonuçta 1.40 ile çalışan şeyi 1.30 ile çalıştırdım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tiz bir ses var ama neyden kaynaklıdır, tahmin edemiyorum. Fanı biraz oynatmayı dener misin? Belki düzgün oturmamış olabilir.

Geri
Yukarı