Dark Freezer X123 nasıl takılır?

Üstündeki fanı çıkar. Sonra sağ ve solunda olan tutaç diyeyim. Onların birini ilk başta tak. Anakartın üstündeki AMD aparatını takmayı unutma. Sonra tutaçların birini önce tak diğer tarafa güç uygulayarak orayı da takman lazım.

Şu video izleyip takabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Intel aparatıda içindedir.

Bu da seninkinin bir üst modeli. Intel olarak montaj.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu da seninkinin bir üst modeli. Intel olarak montaj.

Bende aparat çıkmadı

.

Son düzenleme:
Herkese merhaba. Konu açılalı bir aydan fazla olmuş ancak alan ve rehbere ihtiyacı olan olursa diye naçizane bir rehber yazmak isterim. Kendim satın alıp başka bir yerde aynı yorumu paylaştım buraya da ekliyorum. Ürün açıklamasında LGA1200 yok ama LGA 115X pinler 1200 ile uyumlu. Yani Rocket Lake ailesine kullanılabilir. Ürünün yüksekliği 15.5 cm. 4 RAM slotu varsa üstünü kapatabilir slot konumuna göre. mATX kasa kullanıyorum ancak sorun yaşamadım taktıktan sonra. Montajı hakkında da yardımcı olacağını düşündüğüm bir rehber ekleyeyim. Öncelikle ekran kartı varsa çıkarın. Stok soğutucunun akıllı vidalarını çevirin, boşa çıkarın ve soğutucuyu sağ-sol yaparak yavaş yavaş yerinden çıkarın. İşlemci üzerindeki macunu varsa izopropil alkol yoksa kolonya ile silin. Peçete ya da pamuk kullanabilirsiniz ama parça kalmasın. Kutudan çıkan Intel apartını vida yerlerine hizalayın. İçinden çıkan 4 dişi PIN'i aparatın vida yerlerindeki çıkıntıları kullanarak takın. Sonra 4 erkek vidayı dişi pinlere takın. İyice sağlam olduğundan emin olun. Kasa küçükse anakartı çıkarın. Değilse devam edin. İşlemci üzerine kutudan çıkan macunu ya da varsa elinizde halihazırda, işlemcinin tam ortasına bezelye tanesi kadar ya da X şeklinde sıkın. Size kalmış. Soğutucu blok altındaki jelatini sökün, soğutucu fanı kasanın ön tarafına bakacak şekilde işlemci üzerine koyun (havayı egzoz fanına doğru üflesin). Blok üzerindeki metal tırnakları daire işlemci apartının kenarlarında bulunan tırnaklardan birine hafif eğerek takın. Diğer taraf için biraz bastırmanız gerekli, korkmayın bastırın ve tırnağı takın. CPU fan kablosunu takın ve işlem tamam. Macun mükemmel şekilde yayılmayabilir ama kaldırıp bakmayın. Kaldırırsanız macunu silip tekrar uygulayın. Stok fanla 75-80 hatta bu havalarda 90'a tavan yapan işlemci sıcaklığı Max 65'i gördü. Fan büyük olduğu için sessiz. Soğutması gayet iyi.

Geri
Yukarı