Dark Freezer X126 İnceleme

Arkadaşlar ürün geçte olsa bu gün elime ulaştı.
Montajını yaptım, kasam da 1 tane arkada 1 tane üstte olmak üzere 12cm çıkış fanı mevcut.
  • İşlemci R5 1600 12nm
  • MSI B450M'a Pro anakart
  • Gskills 8 GB 3000MHz 2 adet RAM
  • MSI RX 5500XT 8 GB ekran kartı
  • Frisby 650Watt 80Plus PSU

İşlemci ile gelen Wraith Stealth soğutucu ile PUBG oynarken sıcaklık 66-72 derece arası geziniyordu
Şu an için 1 saatlik oyunda en fazla 52 dereceyi gördüm

Oynadığım diğer oyunlar DotA 2, rising storm ve CS-GO bu oyunlardaki normal sıcaklık değerlerim ortalama 52-60 derece arasıydı 60 çok nadirdi (bu değerler yeni soğutucuyla birlikte 37-41 derece arası geziniyor)
Boştaki sıcaklık değeri ise stok soğutucuyla 35-40 derece, yeni soğutucu ile sıcaklık değeri 27-32 derece

Fiyat performans ürünü olarak düşünüyorum kendi işlemcilerinizden pay biçin sıcaklık değerleriniz hangi oyunda ortalama ne kadar düşer?
Ben oyunları PUBG için konuşursak orta ve düşük grafik ayarlarında oynuyorum
Diğer oyunlarda ise orta ve yüksek ayarlarda hepsi 1080P

Umarım verdiğim bilgiler işinize yarar

Son düzenleme:
Hayırlı olsun. Fan sesi nasıl sessiz mi?

Teşekkürler hocam kesinlikle sessiz yalnız bir konu da arkadaşlara bir bilgi daha vermek isterim
Kasayı alırken tek fan vardı kendim Rampage'in 45-50 liralık ucuz 12cm fanlarından aldım taktım
O fan biraz ses yapıyor piyasanın en ucuz fanları diyebiliriz, PC toplarken ayırdığım bütçe çok abartı değildi mecbur ucuz bir fan ilavesi yaptım o yüzden ekstra fan da ucuza kaçmamayı tavsiye ederim
Tekrar alete gelecek olursak kesinlikle güzel ve sessiz

Geri
Yukarı