Dark Freezer X94bl soğutucu ECS H81H3M4 anakarta sığmıyor

batuhan007

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,
geçenlerde satın aldığım "Dark Freezer X94bl" işlemci soğutucuyu anakartıma takarken epey bir zorlandım. Kasam eski bir model, Power Supply konumu kasanın üst kısmında. Kasa önünde hava girişi yok. RAM'lerim soğutuculu. Haliyle böyle olunca soğutucunun sıcak hava üfleme yönünü egzoz fanına ayarlayamıyorum, en öndeki fan birkaç cm ile RAM'lere baskı yapıyor. Bende bu duruma soğutucunun sıcak hava yönünü üst kısma yani Power Supply'e doğru çevirdim. Fakat bu sefer de uzun saatler oyun oynadığımda Power Supply ve kasanın her bir yeri aşırı ısınıyor. Power Supply eski bir model aşırı ısınmada patlama, yanma gibi durumların oluşmasından ve bilgisayara zarar vermesinden korkuyorum. Soğutucu fanını bir miktar yukarı çekip normal şeklinde oturtmaya çalıştım fakat olmadı bir yerden sonra yapraklar eğilmeye başlıyor.

Bu duruma karşı 2 çözüm düşündüm.
İlk olarak yeni bir kasaya geçmek Power Supply kısmı kasanın altında konumlanan bir modele yani. Örnegin:
Link
İkinci olarak ise yeni bir anakart düşündüm fakat 1150 pin ATX anakartlarda dahi RAM ile işlemci yakın gözüküyor farklı olarak bir tek anakart bulabildim onun da linki altta.
>Link<

Amacım bu durumdan en ucuz şekilde kurtulmak.

Sistem.
Anakart: ECS H81H3-M4.
İşlemci: i7 4790.
RAM: 2X 8 GB DDR3 1600MHz soğutuculu.
Power Supply: Colorsit 450W.
Ekran kartı: GTX 1050 Ti ex OC.
HDD: 2X 1TB 7200RPM.
SSD: Gigabyte 240GB SSD.

Yeni konular

Geri
Yukarı