Dark frezer X128 kule tipi soğutucu sökme

witicieen

Kilopat
Makaleler
3
Merhabalar arkadaşlar, resimde gördüğünüz gibi fani sökmek istiyorum ama başaramadım cok da zorlamak istemedim sökme işlemi nasıl oluyor yeni termal macun geldi onu süreceğim ancak başaramadım yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    171,7 KB · Görüntüleme: 369
  • image.jpg
    image.jpg
    109,1 KB · Görüntüleme: 235
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar arkadaşlar, resimde gördüğünüz gibi fani sökmek istiyorum ama başaramadım cok da zorlamak istemedim sökme işlemi nasıl oluyor yeni termal macun geldi onu süreceğim ancak başaramadım yardımcı olursanız sevinirim.

Yandaki klipslere bastırın. Sökerken aşırı sert bir şekilde çekmeyin, çünkü AMD soketler PGA soket olduğundan dolayı sökerken bazen soğutucuyla birlikte işlemcide yapışık geliyor. Sağa sola minimal hareketler yaparak çıkarabilirsiniz.

AMD işlemci ise soğutucu işlemciyle yapışık çıkabilir. Önce kiliti açın sonra sağa sola çevirin ve kaldırın. Biraz zor olabilir sıkıntı olmaz.

Yaptım yaptım da bu sefer de fanların tellerini takamiyorum uğraştırıyor baya
Arka egzoz fanını hangi şekilde montaj edeceğim bu şekilde mi yoksa 2.resimdeki gibi mi

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    141,6 KB · Görüntüleme: 114
  • image.jpg
    image.jpg
    142 KB · Görüntüleme: 116
Tamamdır teşekkür ederim termal macunu yeniledim montajı yaptım sorunsuz şükür :) bu arada farklı taktik geliştirdim anakartı sabitleyen arkada ki fan tutucusunun ayaklarını söktüm böylelikle otomatikman fan direk kendisi çıktı zorlamadan ama takarken biraz zorlandım tabii ayrıca bilgisayarı tekrar açarken 2 dakika kadar bekletti dedim Allah aha bozduk bilgisayarı :) çok şükür bilgisayar kendisini tanıyormuş sorun yok şu an her şey güzel gidiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı