Dark kasa Atx'mi yoksa micro atx'mi nasıl anlaşılır?

Çelebi

Hectopat
Daha fazla  
Dark kasam Atx'mi yoksa micro atx'mi nasıl anlarım? Resimdeki kasaya atx anakart uyar mı? HDD'ler biraz daha ileri montaj yapılır.

MSI Z170A GAMING M3 Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3600MHz(O.C.) USB 3.1 Anakart anakart bu
received_988513421185048.jpeg
received_988513494518374.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkada 7 slot yuvası varsa ATX dir. 4 slot yuvası varsa Matx dir. Resimde görünende 7 slot yuvası var yani ATX kasa.

Arkada 7 slot yuvası varsa ATX dir. 4 slot yuvası varsa Matx dir. Resimde görünende 7 slot yuvası var yani ATX kasa.
Teşekkür ederim sağol sıkıntısız bu kasaya atx anakart olur demi ordaki vida yuvalarıda uyuyor birde bu kasaya kule soğutma olurmu nasıl anlarız peki

Kasa derinlik olarak biraz kısa gibi duruyor. ATX kartı takınca sanki HDD yuvaları sorun olacak gibi görünüyor. Ya da resimde görünen HDD ler tam yerine sürülmemiş geride duruyor gibi.

2 adet bellek slotu olan ince ATX anakartları destekleyen tip gibi sanki kasa!

1.jpg

Kasana ATX anakart şu şekilde olur. Photoshopla vida deliklerine göre ölçeklendirdim.
ccc.jpg

Son düzenleme:
Kasa derinlik olarak biraz kısa gibi duruyor. ATX kartı takınca sanki HDD yuvaları sorun olacak gibi görünüyor. Ya da resimde görünen HDD ler tam yerine sürülmemiş geride duruyor gibi.
Hdd'ler ileri gidiyor ben takmadım

Kasana ATX anakart şu şekilde olur. Photoshopla vida deliklerine göre ölçeklendirdim.
Eki Görüntüle 159055
Sağol kardeşim aydınlattın beni birde kule tipi soğutucu montajlasan iyi olur olcakmı

Kule tipi soğutucu ölçeklendirmesi bu açıdan mümkün değil. Kırzmızı fan sanıyorum ki 12cm lik bir fan. Bunu göz önüne alarak 13-14cm yüksekliğine kadar bir kule tipi soğutucu takılabilir.

Bir de HDD leri ters takmışsın. Normalde güç ve sata kabloları anakarta bakacak şekilde monte edilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı