Dark kasa ve PSU vs High Power PSU

rocinante

Hectopat
Dostlarım merhaba, size soruyorum ne yapmalıyım diye. Sizce High Power'ın PSU'sunu mu almalıyım yoksa bunu mu?

Ama benim açımdan düşünüp ona göre cevap vermenizi istiyorum. Eğer High Power alırsam sistemime kasa alamayacağım. Kasası kullanacağım ya da hurdacıdan bedavaya alabilirsem o kasa olacak ve içinde fan olmayacak. Üstteki attığım kasayı alabilirim. Ama o da bütçenin son sınırı. Kasanın içinde 500W Dark Force PSU var. PSU sistemimi açmaya kullanmaya yeter mi? Verimliliği önemli değil. İlk defa bu kadar iyi bir sistemim olacak RX 580'li inşallah. Önceden Cooler Master 80 plussuz güç kaynağı ve Power Boost kullandım çok şükür patlamadı. Bana sadece sistemi açması, oyun vs oynaması yeterli. Sizce High Power PSU mu almalıyım, alırsam kasa olamayacak sistemde. Yoksa Dark kasa ve PSU'yu mu almalıyım?

500W Aerocool VX 500 Plus var içinde. Çok iyi değil ama çok kötüde değil. Kasasız kullanmaya tercih ederim.

Hayır, dahili PSU'ya bakarsanız Dark Force olduğu yazıyor. Aerocool eski stoklarda vardı. Benim önerim kesinlikle High Power kullanmanız. Aerocool neyse de Dark önermiyorum.

Dostlarım merhaba, size soruyorum ne yapmalıyım diye. Sizce High Power'ın PSU'sunu mu almalıyım yoksa bunu mu?

Ama benim açımdan düşünüp ona göre cevap vermenizi istiyorum. Eğer High Power alırsam sistemime kasa alamayacağım. Kasası kullanacağım ya da hurdacıdan bedavaya alabilirsem o kasa olacak ve içinde fan olmayacak. Üstteki attığım kasayı alabilirim. Ama o da bütçenin son sınırı. Kasanın içinde 500W Dark Force PSU var. PSU sistemimi açmaya kullanmaya yeter mi? Verimliliği önemli değil. İlk defa bu kadar iyi bir sistemim olacak RX 580'li inşallah. Önceden Cooler Master 80 plussuz güç kaynağı ve Power Boost kullandım çok şükür patlamadı. Bana sadece sistemi açması, oyun vs oynaması yeterli. Sizce High Power PSU mu almalıyım, alırsam kasa olamayacak sistemde. Yoksa Dark kasa ve PSU'yu mu almalıyım?
High Power PSU alın. Şimdilik sistem uzay montaj olarak kullanılabilir ama o Dark PSU pek tavsiye edeceğim bir ürün değil. 12V kanalından 350W gibi bir değer verebiliyor (Bir de bu değeri ancak çift kanal üzerinden verebiliyor.) ve tek başına 180W çeken RX 580 kartın olduğu bir sisteme yeterli geleceğini sanmam.

Bu Aerocool olan versiyonu. Dark Force'tan iyidir ama benim de önerim High Power PSU alıp kasa olmadan kullanmanız.

Peki 250 TL'ye Aerocool VX Plus PSU buldum sıfır. Alınır mı? Bütçemde ne kadar az harcarsam o kadar iyi olur. VX plus alırsam yanına iyi kötü bir kasa uydurabilirim. Kasa 50 100TL'liklerden daha iyi olur. Ayrıca ileride yükseltme yapamayacağım.

Geri
Yukarı