Dark N10 kablo düzeni nasıl?

Tayfun054

Hectopat
Yer
Antalya, Turkey
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. İlk kez bir sistem topladım. Resimlerde olduğu gibi işlemci ve ekran kartı daha takılı değil. İşlemci bugün elime geçeceği söylendi. Bu yüzden size bazı sorularım var.

1- İlk öncelikle kablo düzeni sizce nasıl olmuş ?

2- Arkada kablo karışıklığı anakartı etkiler mi ?

3- Anakart takılı. İşlemci geldikten sonra direk kasa içine montaj yapmayı düşünüyorum. Sizce bir sakıncası var mı ?

4- Audio ve jusb1 kabloları biraz yamuk duruyor sizce zamanla bir kopma olur mu ?

Arkadaşlar sizin gördüğünüz kasada veya kablolama düzeninda veya benim belirmediğim bir görüşünüz olursa lütfen belirtin. Dediğim gibi ilk defa bir sistem topladığım için biraz endişeliyim anakarta zarar gelir mi vb. korkuları içersindeyim. Herkese İyi Forumlar.

Arka Bölge1.jpg Ön bölge1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Kablo düzeni güzel bir sıkıntı yok hatta öndeki iki fanı içeri doğru alabilirsiniz.

2. Benim arkası karman çorman yani görseniz ağlarsınız o derece öylece kapattım bir sıkıntı yaşamadım.

3. Herhagi bir sıkıntı olacagını sanmıyorum tek tahminim işemci fanını takarken zorlanabilirsiniz.

4. Onu tam anlamadım :D

1. Kablo düzeni güzel bir sıkıntı yok hatta öndeki iki fanı içeri doğru alabilirsiniz.

2. Benim arkası karman çorman yani görseniz ağlarsınız o derece öylece kapattım bir sıkıntı yaşamadım.

3. Herhagi bir sıkıntı olacagını sanmıyorum tek tahminim işemci fanını takarken zorlanabilirsiniz.

4. Onu tam anlamadım :D

Ön paneli nasıl cıkarcağımı bilmiyorum. İnceleme videolarını izlerim. Çıkarabilirsem paneli fanların yönünü değiştiririm.

Resimde olduğu gibi kablolar bükülü duruyor. Herhangi bir kopma problemi olur mu ?

Dosya Ekleri

• a1.jpg
    a1.jpg
    673,6 KB · Görüntüleme: 270
Aslında biraz yukarı doğru pay bırakırsan yarına olur. Eve gidince sana ön paneli nasıl çıkaracağını gösteren bir resim atarım sıkıntı yok bende Dark N10 kullanıyorum gayet kullanışlı bir kasa çok hoş :)

Kablo düzeniniz gayet iyi. Ön portlardan gelen kabloları bir üsten sokarsanız hiç görünmezler daha güzel durur. Kablo karışıklığı anakartı etkilemez. Anakartı çıkarıp takarsanız daha iyi olur ama sıkıntı çıkmaz. Kopma olmaz aynı şekilde ben de kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı