Dark Prestige Kasa

10236532424754.jpg

Dark sağlam ilerliyor bana kalırsa.

Bunu alacağıma yine 20cm fanlı olan Xigmatek Zest ya da Aerocool Phyton alırdım.
Xigamatek çok adi bir marka. Bir kere 1050W PSU'unu aldım mining RIG için, 2. gün anakartı yaktı, neredeyse ekran kartlarını pert ediyordu. Ayrıca 850 TL o kasa, üstüne biraz daha eklenip Cooler Master H500 alınır hatta Nanakatalog'da H500 aynı fiyat.
1 tane kasası vardı bende, modelini bilmiyorum ama güncel bir model, aşırı adi idi, sanki plastikten yapılmış gibi. RIG'den aldığım parçalarla o kasayı toplayıp sattım. Benim emektar Z11 Plus çok daha iyiydi yoksa oyun bilgisayarında Z11 Plus yerine kullanırdım.

Dark, Rampage, Everest, Frisby, James Donkey, Power Boost, Game Power, Trust... alayı çöp bunların.
Nasıl olurya bu markanın ürünü Editörün Seçimi ödülünü almış...

Türkiye pazarına girerse önerilebilecek bir ürün.

Yahu şu bizzat görüp incelemeden malzeme kalitesini görmeyip işkembeden sallayanlarlara ayar oluyorum. kasada önemli birkaç unsur var onlarda zaten belli;
hava akışı
iç dizayn
kasa saç kalınlığı
malzeme kalitesi
yukarda birkaç bilindik marka telaffuz edilmiş ben vakti zamanında vatanda tümünü inceledim sonuç olarak malzeme kalitesi, saç kalınlığı, 3 tarafta temperli cam kullanılması, 360mm sıvı soğutmaya izin vermesi, üst kısımda montaj için radyatör bloğununun anakarttan dışarı doğru ayarlanabilir oluşu ile vrm soğutucudan uzak konumlandırılabilmesi gibi faktörler sebebiyle bu kasayı tercih ettim. Ayrıca piyasadaki kasalar içinde görsellik(adresenebilir rgb) adına açık ara en iyi kasa. Daha önce zalman z9 plus kullandım ve şuan kullandığım dark kasadan son derece memnunum!

Kabloların geçtiği kısımada perşembe pazarından 2tl ye aldığım 3mm dikdörtgen kestiğim kauçuk plakaları çift taraflı bantla kablo yuvalarına yapıştırdım harikulade oldu

Yahu şu bizzat görüp incelemeden malzeme kalitesini görmeyip işkembeden sallayanlarlara ayar oluyorum. kasada önemli birkaç unsur var onlarda zaten belli;
hava akışı
iç dizayn
kasa saç kalınlığı
malzeme kalitesi
yukarda birkaç bilindik marka telaffuz edilmiş ben vakti zamanında vatanda tümünü inceledim sonuç olarak malzeme kalitesi, saç kalınlığı, 3 tarafta temperli cam kullanılması, 360mm sıvı soğutmaya izin vermesi, üst kısımda montaj için radyatör bloğununun anakarttan dışarı doğru ayarlanabilir oluşu ile vrm soğutucudan uzak konumlandırılabilmesi gibi faktörler sebebiyle bu kasayı tercih ettim. Ayrıca piyasadaki kasalar içinde görsellik(adresenebilir rgb) adına açık ara en iyi kasa. Daha önce zalman z9 plus kullandım ve şuan kullandığım dark kasadan son derece memnunum!

Kabloların geçtiği kısımada perşembe pazarından 2tl ye aldığım 3mm dikdörtgen kestiğim kauçuk plakaları çift taraflı bantla kablo yuvalarına yapıştırdım harikulade oldu
Benim bu kasa hakkındaki tek kaygım ön kısımdaki boşluğun hava akışı için yetersiz olmasıydı. Hava akışı iyi diyorsunuz yani?
Kasamı değiştirmeyi düşünüyorum ve bu kasa aklımda olan bir kaç kasadan biri.
Diğer seçenekler de MB511 RGB (Üst kısma sadace 240 MM takılabiliyor) Cougar Panzer S (Üst ve ön kısımda 360 MM desteği var)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı