Oyun Dark Souls 2 119TL

Hiç souls oyunu oynamadım oynamak istiyorum sırasını falan bilmiyorum almalı mıyım sizce.
Şahsen ben 2.oyunla girmezdim seriye. Bana göre Bloodborne hem daha kolay hem de çok daha kaliteli bir oyun. Platin kupa alacağım diye zindanlarda çok vakit geçirmiştim. Görsellik ve müzik olarakta 2.oyun bence çok kötü gözüküyor. Dark Souls 1 bile bence çok daha iyi bu konularda.

Oyun tasarımı olarak kötüydü belki ama getirdiği mekanikler bakımından seriyi geliştirdi. Bunun üzerine zaten Bloodborne çıktı, bu ikisinin harman hali Dark Souls III. Yeni başlayacaklara DS3 öneriyorum.
DS3'ü 180TL'yken bile 2015 oyununa o para verilmez deyip indirim bekliyordum 889TL'ye hayatta almam. 50TL'ye düşerse alırım artık.

Şahsen ben 2.oyunla girmezdim seriye. Bana göre Bloodborne hem daha kolay hem de çok daha kaliteli bir oyun. Platin kupa alacağım diye zindanlarda çok vakit geçirmiştim. Görsellik ve müzik olarakta 2.oyun bence çok kötü gözüküyor. Dark Souls 1 bile bence çok daha iyi bu konularda.

DS3'ü 180TL'yken bile 2015 oyununa o para verilmez deyip indirim bekliyordum 889TL'ye hayatta almam. 50TL'ye düşerse alırım artık.
Korsan indir oyna, ben çok severim bence eder de fiyatını fakat objektif bakarsam alınmaz o paraya. DLC'ler de çok iyidir bu arada.

Korsan için de online modları var diye biliyorum ama hile olabilir.

Birebir aynı oyunlar değil.

Dark Souls II'de bayağı bir hitbox problemi var, bu yazdığım sorun sotfs için geçerli. Orijinal oyunda öyle bir hitbox var ki kafayı yedirecek türden, o yüzden zaten hemen senesine Remastered yaptı adamlar.

A1118AF1E8916F562370EEBB5C7F955577B69316

DS2 genel olarak çok sorunlu bir oyun fakat orijinal oyunu ekstra sorunlu.

Aslında o hitbox sorunu için alışmak gerekiyor diyebilirim.

Daha doğrusu hirtbox 0.5sn sizden daha geç geliyor gibi.

Ayrıyeten normal DS2 30FPS kilidi ile gelirken sotfs 60FPS, chestler ile oynandı düşmanlar daha optimize ve sürükleyici hale getirildi tabii ki biraz daha ilallah ettirici.

Bahsettiğinizi problemi biliyorum. Sotfs'de de aynı problemi yaşayınca direkt salmıştım. Seri de oynamayacağım tek oyun olur herhalde. Zaten bölüm tasarımları ve düşmanlarda çok saçma gelmişti bana. Yine de souls oyunu oynamak isteyenler için şu anlık uygun fiyatlı. Zaten adamlar sunucular problemli bahanesiyle indirim de yapmıyor.

Bölüm tasarımları ve düşmanlar oldukça kendine çekiyor halbuki ama zevkler renkler.

Hitbox vs sorunu bilerek yapılmış gibi. Onlarda olmasa gözün kapalı bitirirsin o derece kolay.

Bana hiç öyle gelmedi ne hikmetse tamam boss patternleri çok da zor değil ancak oradan buradan fırlayan yaratıklar ilallah ettiriyor ki zorluğu da bu sağlıyor.

Hayattan soğumak istiyorsan, evet.

Oyunu oynamaya çalışıp iki üç kere olunca böyle oyun mu olur diye bırakırsan tabii ki soğutur.

Ben main pyro çarımda diğer çarlar ile 2-3 denedeme kestiği Crystal Sage'yi 50-60 denemede kestim kaç kere alt+F4 çektim bilmiyorum ama yine de o günlere dönmek için neler neler vermezdim.

Hala hayattayım, oyundan soğumadım, hayattan da soğutmadı ve oynarken zevk alabildiğim bir kaç oyundan da biri haline geldi.
Şahsen ben 2.oyunla girmezdim seriye. Bana göre Bloodborne hem daha kolay hem de çok daha kaliteli bir oyun. Platin kupa alacağım diye zindanlarda çok vakit geçirmiştim. Görsellik ve müzik olarak da 2.oyun bence çok kötü gözüküyor. Dark Souls 1 bile bence çok daha iyi bu konularda.

İkinci oyun ile souls türüne girersen zaten oynamak istemezsin ama 2. oyun ile girip seversen inan diğerlerini çıtır çerez niyetine oynarsın.

Bloodborne keşke PC'de olsa da oynasak maalesef yok. Müzik konusunda biraz da olsa hak veriyorum ama yine de o epicliği sağlıyor.

Orijinal oyun ulaşılabilirlik ve oyuncu rahatlığı (QoL) bakımından kötü, çok kötü. SoTFS versiyonu, genel olarak oyunu iyileştirip daha bir oynanabilir kılıyor. Ayrıca bildiğim kadarıyla çevrimiçi oynanırken iki oyun arasında çaprazlama yok. Yani orijinal oyunda tek bir Allah'ın kulu insan bulamayacaksınız.

Not: Orijinali oynayacaklara tavsiye: "Ring of Soul protection" veya "Ring of Life protection" isimli eşyalardan birini bulursanız onu hemen kullanın. Ölünce de demircide tamir ettirin ucuza. Böylece ölünce "para" kaybetmiyorsunuz.

Aslında o hitbox sorunu için alışmak gerekiyor diyebilirim.

Daha doğrusu hirtbox 0.5sn sizden daha geç geliyor gibi.

Ayrıyeten normal DS2 30FPS kilidi ile gelirken sotfs 60FPS, chestler ile oynandı düşmanlar daha optimize ve sürükleyici hale getirildi tabii ki biraz daha ilallah ettirici.

Bölüm tasarımları ve düşmanlar oldukça kendine çekiyor halbuki ama zevkler renkler.

Bana hiç öyle gelmedi ne hikmetse tamam boss patternleri çok da zor değil ancak oradan buradan fırlayan yaratıklar ilallah ettiriyor ki zorluğu da bu sağlıyor.

Oyunu oynamaya çalışıp iki üç kere olunca böyle oyun mu olur diye bırakırsan tabii ki soğutur.

Ben main pyro çarımda diğer çarlar ile 2-3 denedeme kestiği Crystal Sage'yi 50-60 denemede kestim kaç kere alt+F4 çektim bilmiyorum ama yine de o günlere dönmek için neler neler vermezdim.

Hala hayattayım, oyundan soğumadım, hayattan da soğutmadı ve oynarken zevk alabildiğim birkaç oyundan da biri haline geldi.

İkinci oyun ile souls türüne girersen zaten oynamak istemezsin ama 2. oyun ile girip seversen inan diğerlerini çıtır çerez niyetine oynarsın.

Bloodborne keşke PC'de olsa da oynasak maalesef yok. Müzik konusunda biraz da olsa hak veriyorum ama yine de o epicliği sağlıyor.

Ya abicim ne anlatıyorsun sen? En az 15 kez DS3, en az 10 kez dssofs bitirdim ben. Sekiro falan filan saymıyorum bile. Bana masal anlatma yani. Bu seriye ilk defa başlayan birisi çok zorlanır. Orada söylemeye çalıştığım şey bu.

Vanilla sürüm grafik dışında SoftFS'den iyidir. Çünkü Scholar of the First Sin'in zorluğu yapay bir zorluktur. Zorluk oluşturmak için tüm oyunu gank squad'a çevirmişler ve bu bana göre + yön değil. Souls zorluğu böyle bir şey değil çünkü.

Özellikle SoftFS'yi NG+'da oynayıp bitirmiş kişiler bana katılacaklardır, her ama her saniye kırmızı NPC invader'larla uğraşmak zorunda kalıyorsunuz oyunun NG+'sında.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Elden Ring, Sekiro, Dark Souls 3 gibi oyunlardan sonra bu oyunun hantallığı gerçekten bayıyor. Oynayacaksanız sırasına göre oynamanızı öneririm.

Elden Ring, Sekiro, Dark Souls 3 gibi oyunlardan sonra bu oyunun hantallığı gerçekten bayıyor. Oynayacaksanız sırasına göre oynamanızı öneririm.
Şahsen Bloodborne'dan sonra 1.oyunu oynamıştım ve beni o kadar baymamıştı fakat 1.oyundan bu oyuna geçince bile bende hissetmiştim o hantallığı. Özellikle estus mekanikleri Bloodborne ve Dark Souls 3'den sonra çok yorar.

Vanilla sürüm grafik dışında Softfs'den iyidir. Çünkü scholar of the first Sin'in zorluğu yapay bir zorluktur. Zorluk oluşturmak için tüm oyunu gank Squad'a çevirmişler ve bu bana göre + yön değil. Souls zorluğu böyle bir şey değil çünkü.

Özellikle Softfs'yi ng+'da oynayıp bitirmiş kişiler bana katılacaklardır, her ama her saniye kırmızı NPC Invader'larla uğraşmak zorunda kalıyorsunuz oyunun ng+'sında.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hiç sorma. Saçma sapan yerlerde saçma sapan sayıda düşmanlar, düşmanların bonfire a kadar seni kovalaması(cidden bunu abartmışlar), her New Game + da saçma sapan yerlerde karşına çıkan kırmızı NPC'ler.. Onu geçtim genel olarak DS 2'nin inanılmaz hantallığı, staminanın çabucak bitmesi falan.. Cidden DS2 kanser olmalık bir oyun. Ama defalarca oynamamıza engel mi bu? Tabii ki hayır. 😂

Geri
Yukarı