Dark Souls 3 alınır mı?

Daha fazla  
Steam'de indirimde Dark Souls'a denk geldim. Almak istiyorum ama bazı sorularım var.
1-Hiç bu tarz oyun oynamadım, hikayede çok kayıp yaşar mıyım?
2-Aşırı mı zor yani beni uğraştırabilir saatler harcatabilir, buna tamamım ama olduğum yerde saymam değil mi? Her türlü çözerim oyunu.
3-Klavyede oynamak aşırı zor mu? Klavyeden oynayacağım aşırı zorlanır mıyım? Bir arkadaşım alıp klavyeden oynayıp oynanmaz bu diye iade etti, sizce ne yapmalıyım?

1- DS hikayesi zaten alışılmışın dışında, biraz da senin tamamlayacağın bir hikayedir. Kayıp yaşamazsın ama anlaman zaman alır.

2- Oyun aşırı zordan ziyade alışmak, mekanikleri iyice kavramak ve boss patternlerini iyice ezberlemeyi gerektiriyor. Dolayısıyla evet zor ama emek verilerek bambaşka bir keyfe dönüştürülen bir oyun yapısı bu.

3- Klavye ile biraz zor ama oynanmayacak kadar da değil. Elbette en azından bir DS4 ve XOne gamepadi ile oynarsanız çok daha rahat bir oyun deneyimine kavuşursunuz.

Saygılar.

Steam'de indirimde Dark Souls'a denk geldim. Almak istiyorum ama bazı sorularım var.
2-Aşırı mı zor yani beni uğraştırabilir saatler harcatabilir, buna tamamım ama olduğum yerde saymam değil mi? Her türlü çözerim oyunu.
3-Klavyede oynamak aşırı zor mu? Klavyeden oynayacağım aşırı zorlanır mıyım? Bir arkadaşım alıp klavyeden oynayıp oynanmaz bu diye iade etti, sizce ne yapmalıyım?
1- Dark Souls Lore'si zaten çok karışık bir Lore. Dost Kayaoğlu sıkı bir Souls hayranı olmasına rağmen kendisi bile Lore'ye hakim değil. Yani derdiniz hikaye ise en baştan oynayıp her altyazı her makale vesaire kaçırmadan okumanız ve anlamanız gerek. Boş çaba, gerek yok.

2- Souls oyunları zorluğuyla bilinir ve evet zordur. Sağlam refleks ve sabır isteyen bir oyundur.

3- Kol ile daha rahat oynandığı kesin ve klavye daha rahatsız eder ama oynanmayacak gibi de değildir sanırım.

Hayır. Oyunu oynadığınızda da hikayeden hiçbir şey anlamayacaksınız zaten. VaatiVidya izlemenizi öneririm.
Evet aşırı zor. Eğer oyunu öğrenmeye çalışmadan oynarsanız ilerleyemezsiniz. Bütün düşmanların hareketlerine nasıl karşılık vereceğinizi öğrenmeniz gerekiyor. Adil olan bir zorluğu var, saçma bir zorluk değil.
Oyunu şu ana kadar 20'ye yakın kez bitirdim Dark Souls 3'ü. En az 10 kez klavyeyle oynamışımdır. Klavyede oynamak daha zor ama "oynanmaz" denecek kadar da zor değil. Arkadaşınız oynamayı becerememiş bence.

Kesinlikle alınır. Steam'de gün içi Max 20.000 oyuncu sayısını gördüğü oluyor. Sadece diğer insanlarla kapışmak bile alınır.

Ben de dün DS Remastered indirdim ondan başlayıp 3. oyuna kadar bitirmeyi düşünüyorum. İlk defa oynuyorum ben de. Klavye ile falan da oynanır yani bana kalırsa çok zorlanmazsın. Oyunu çözdükten sonra daha az ölürsün diye düşünüyorum. Mantığını, eşyaları, özellikleri ve mekaniği anlamak gerek önce oyunda birkaç saat geçirerek.

İlk defa Dark Souls oynuyorsan küçük alışma süreci ardından bağımlısı olacaksınız diyebilirim :D.

Umarım 😀 şimdi geçeceğim siparişi bakalım ne gibi şeyler beni bekliyor.
Belki bir tane PS3 kolu bulup onla da ilerleyebilirim ama klavyeye hakimim oyuna alışırsam bence oynanabilir zaten 2 saat denerim olmadı iade ederim.

Belki bir tane PS3 kolu bulup onla da ilerleyebilirim ama klavyeye hakimim oyuna alışırsam bence oynanabilir zaten 2 saat denerim olmadı iade ederim.
Hikayeyi anlamak Çince öğrenmek gibi bir şey şu an bu arada. Oynamak için oynayın hikayesini sallayın.
Hocam bu arada bir de şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim. Sizin için bir ön izlenim olur.

www.youtube.com/watch?v=dfGLtEmwNf4&t

Geri
Yukarı