Dark Souls 4 ne zaman çıkar?

Aşağıdaki yazıyı dışarıda yürürken ve başım çatlıyorken yazdım, o yüzden gereksiz uzun ama idare ediverin.

Elden Ring'ten sonra Armored Core 6 yapacaklar diye bir söylenti var (bilmeyenler için, Demon Souls'tan önce From Software Armored Core adlı füturistik bir savaş oyunu serisine sahipti.

Yani ilerleyiş şu şekilde:
-Elden Ring
-Armored Core (tahmini 2023 sonbahar yada 2024 ilkbahar diyorum, iki yılda bitirir oyunu bu adamlar.)
-Dark Souls 4(?)

Dark Souls 2'ye remaster isteyen bir tayfa da var, üçlemenin sıkıntılı olan tek oyunu 2. olan ve modlamaya çalışan pek çok kişi var. Oyunda anlamsız pek çok geçiş ve boş alan var, sırf "zor olsun" diye çok zorlama görünen yollar var. "Gerçekçi olsun" diye düşük iframe verilip, hitbox'ların gerçekçi olmayan şekilde fazla kalması var. Hepsini geçtim, daha oyunun başında 2. boss olan The Pursuer'in bir puzzle boss olduğu anlaşılmadığı için "saçmalık derecesinde zor" deyip bırakan çok kişi var. Var oğlu var kısaca...Ve oyunu oynaması tüm bunlara rağmen zevkli olduğu için insanın canı yanıyor bunları görünce. Kurt Cobain'in zamansız ölümüyle aynı hissi veriyor.

Hayalim > 2025 DS2 Remaster
2027 DS4. "Dark Souls: Age of Dark" benzeri bir isimle çıkabilir, belli olmaz.

Dipnot: Şunu da söylemeden geçemeyeceğim, From Software'in iki ayrı stüdyosunun olduğunu ve ayrı ayrı oyunlar yaptığını biliyoruz. Örneğin DS1 yapılırken diğer stüdyo Armored Core 5'i yapıyor (burası benim tahminim). Sonra bir stüdyo DS2 yaparken diğer stüdyo Bloodborne'u yapıyor (kesin bilgi.) Sonra bir stüdyo DS3 yaparken diğer stüdyo Sekiro'yu yapıyor (bu da kesin bilgi).

Dolayısıyla, yüksek ihtimal Elden Ring, Sekiro'dan sonrs değil, DS3'ten sonra başlayan neredeyse 6 yıllık bir proje. Bence From Software, Sekiro'dan sonra şirketlerinin ünlü olduğunu anladı. Adamlar şu anda tıpkı bir Rockstar veya Cyberpunk öncesi CD Projekt Red gibiler. Turnayı gözünden vurmak için oyunu atıyorum 2020'de çıkaracaklarına, "Şu George abimizle bir konuşalım, şu reklamlara biraz daha para yatıralım, şu korona döneminde ikinci stüdyo bire yardım etsin bari zaten bir b*k yapmak zor şu ortamda" derken, Elden Ring ortaya çıktı.

Sonuç: Armored Core 6'yı sadece 1 stüdyo yapacaktır. Armored Core ile birlikte bir DS2 Remaster çıkabilir veya Direk DS4'e yardırabilirler, veya bizi şaşırtıp bambaşka bir şey yapabilirler (Sekiro 2 veya Elden Ring 2 gibi).

Armored Core'un kitlesi de malum. Souls öncesi OG mini tayfa.

Yeni konular

Geri
Yukarı