Rehber Dark Web'e nasıl erişilir?

Öncelikle bunun için bize bir Tor Browser veya Brave Browser gerek.
Tor Project | Çevrim içi kişisel gizlilik ve özgürlük
Linkini sizin için belirttim.

1688771989444.png

Brave'in tor izle gizli sekme seçeneğini kullanarak teknik olarak tor ağına erişebilirsiniz. Ancak bunu yapmanızı önermem fazla anonimlik için Tor iyidir. Özellikle ziyaret için değil de bir şeyler yapacaksanız hiç önermem.

1688772101765.png

Tamam, şimdi Tor Browser'a giriş sağladık ama aklınıza şu takıldı, neden Tor ile VPN kullanmıyorum? Daha anonim olmak için bunu düşünebilirsiniz ancak bir saçmalıktan ibaret sizi daha anonim yapmaz. Eğer bulunduğunuz bölge içerisinde Tor Browser erişimi engellenmiş ise işe yarayabilir. Ancak Tor buna da el atmış.

1688772245760.png

Ayarlar menüsünden köprü kullanarak bu erişimi geçebilirsiniz. Tamam Tor ağımıza bağlandık, şimdi konu .onion siteleri bulmak.

1688772371242.png

Bunun için tor.taxi - your ride to the darknet sitesinde çeşitli linkler mevcut. Arama motorları, VPN servisleri, borsalar v.s.

1688772449269.png

Örneğin, bir arama motoruna sizin için giriş sağladım ve aramamızı yapalım.

1688772507545.png

Bitcoin diye arama yaptım örneğin. Siz bu arama motoru üzerinden başka arama motorlarına erişim sağlayabilirsiniz.

Uyarı: Yapacağınız hiçbir işlemden sorumluluk kabul etmiyorum. Sadece bu konuyu eğitim amaçlı açtım.
Tor ağına girmek suç teşkil etmez ama yapacağınız yasadışı faaliyetler sizi suçlu duruma sokabilir.

Şunu ekleyeyim: Dark web, Deep web tanımı (bana göre) yanlıştır. Örneğin Tor ile maksimum 3. katmana inersin gibi şeyler yalan bilgilerdir. Linkini bildiğiniz sitelere erişim sağlayabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Erişme nedeniniz nedir, DarkWeb denilen bir yer site bulup girdiğiniz yerlerdir, ve bu sitelerin %70 hatta %90'ını çocuk istismarı kaplar, onun harici eroin, Koko, hacker, CC vb siteler sahtedir.

Erişme nedeniniz nedir, DarkWeb denilen bir yer site bulup girdiğiniz yerlerdir, ve bu sitelerin %70 hatta %90'ını çocuk istismarı kaplar, onun harici eroin, Koko, hacker, CC vb siteler sahtedir.
Dediginiz tamamen sacmalik. Normal Web uzerinde ayni tur siteler var bu tor agini ne sekilde kullandigina bagli. Bicak katil iliskisi gibi. Faydali sitelerde var.

Geri
Yukarı