Dark X Force Kasada ısı problemi

Kadir tamir

Decapat
Arkadaşlar öncelikle selamlar. Dark X Force kasam ve ASRock RX580 bir ekran kartım var. Bu sistemi Teknobiyotik'ten yaklaşık 40gün önce aldım(yani tozlanma olayı yok)ve ekran kartımda bir ısınma problemi var. İşlemcimde hiçbir sorun yok 55-58 derecelerde takılıyor yük altındayken, keza ekran kartıda masaüstünde 32derece. Fakat herhangi bir oyun açtığımda ekran kartı sıcaklığı direkt 82-83'e fırlıyor. Bu durum normal midir, nedeni nedir, ve ne yapmam gerekir pek anlamıyorum ısı sorunlarından. Yardımcı olursanız çok sevineceğim.

Soğutması kötü bir model almışsın. Undervolt yaparak düşürebilirsin.

Arkadaşlar öncelikle selamlar. Dark X Force kasam ve ASRock RX580 bir ekran kartım var. Bu sistemi Teknobiyotik'ten yaklaşık 40gün önce aldım(yani tozlanma olayı yok)ve ekran kartımda bir ısınma problemi var. İşlemcimde hiçbir sorun yok 55-58 derecelerde takılıyor yük altındayken, keza ekran kartıda masaüstünde 32derece. Fakat herhangi bir oyun açtığımda ekran kartı sıcaklığı direkt 82-83'e fırlıyor. Bu durum normal midir, nedeni nedir, ve ne yapmam gerekir pek anlamıyorum ısı sorunlarından. Yardımcı olursanız çok sevineceğim.

Hala iade hakkınız varsa Dark diamond Pro mesh ile değiştirin bendede RX 580 var sizin gördüğünüz dereceleri ben FurMark'ta görüyorum.

Arkadaşlar ekran kartına UV nasıl yapılır adlı bir video Türkçe bulamadım bana yardımcı olacak bir arkadaş varsa iletişime geçerse çok sevinirim. Fakat sizin bildiğiniz bir video varsa onu da önerebilirsiniz.
Bildiğim kadarıyla Radeon programından da yapılabiliyor o program üzerinden yardımcı olursanız çok sevinirim keza arayüzü basit ve Türkçe.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı