DarkFlash Aquarius fan yerleşimi

Cossack2681

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar herkese. darkFlash aquarius akrilik panelli kasaya sahip bir sistem topladım ama akrilik panelden kaynaklı olsa gerek biraz ısınma problemi yaşadım. Kapağı sökünce 5 derece civarı düştü sıcaklıklar. Ama kapağı da tak-çıkar yapmak istemiyorum sürekli.
Bu yüzden aşağıya 2 hava girişi yapacak fan, yukarıya da 1 tane egzoz fanı daha eklemek istiyorum sizce nasıl olur?
Aşağıya takacağım fanların vidalarını takabilmek için fotoda gözükmeyen taraftaki kapağı mı kaldıracağım nasıl ulaşacağım oraya?
Fan çoklayıcı almam gerekecek mi?
Akrili delsem ne olur? 🙂 gayet estetik delebilirim aslında.
7 tane fan PSU'yu orar mı?

Bir de bu kasanın kontrolcüsüyle ilgili bir şeyler bulmaya çalıştım ama bulamadım maalesef. Kasayı kullanmış birileri varsa;
Kumandadan fan hızı ayarı yapılıyor mu pek anlayamadım. Yoksa sadece renklerle ilgili bir kumanda mı?

Bayağı bir soru birikmiş 🙂 cevaplayacaklara teşekkürler.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-05-07 at 20.32.03.jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-07 at 20.32.03.jpeg
    157,5 KB · Görüntüleme: 99
  • WhatsApp Image 2021-05-07 at 20.40.04.jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-07 at 20.40.04.jpeg
    110,1 KB · Görüntüleme: 71
Son düzenleyen: Moderatör:
Fan ayarı yapılıyor. 1 kez basınca fanlar yavaş dönmeye başlıyor ama pek fark olmuyor. Ancak yakından dinleyerek anlarsın.
ben 3 aydır kullanıyorum sıcaklık problemim olmadı gayet serin çalışıyor.

Kasanızın altı yerine üstüne 2 tane 120mm kaliteli fan almak içerideki sıcak hava tahliyesi için gayet iyi olur. Yan tarafı açık tutarsanız daha çok tozlanır. Akrilik yerine biraz masraflı ama ölçülere göre cam kestiren kişiler var. Bütçeniz çok sıkıntı değilse yan panele cam taktırıp üste de 2 tane kaliteli fan takmak ısı konusunda fayda sağlar. PSU'nuz gerektiği watt'ı verebiliyorsa fanlar PSU'yu yormaz. Çok az güç çekiyorlar zaten. Alacağınız fanların bağlantısına göre çoklayıcı vs. almanız gerekebilir.

Kasanızın altı yerine üstüne 2 tane 120mm kaliteli fan almak içerideki sıcak hava tahliyesi için gayet iyi olur. Yan tarafı açık tutarsanız daha çok tozlanır. Akrilik yerine biraz masraflı ama ölçülere göre cam kestiren kişiler var. Bütçeniz çok sıkıntı değilse yan panele cam taktırıp üste de 2 tane kaliteli fan takmak ısı konusunda fayda sağlar. PSU'nuz gerektiği watt'ı verebiliyorsa fanlar PSU'yu yormaz. Çok az güç çekiyorlar zaten. Alacağınız fanların bağlantısına göre çoklayıcı vs. almanız gerekebilir.
Ben yanlış anlattım aslında. Kasanın yanı kapalı ben fotoğraf çekmek için açtım. Söktüğüm şey öndeki kapak. Yani hava atımında değil de çekiminde problem var sanki. Mesh performansı beklemiyoruz tabi ama öyle bi yapmışlar ki hava çekemiyor sanırım fanlar. Yine de üste egzoz mu takayım dersiniz?
Fan ayarı yapılıyor. 1 kez basınca fanlar yavaş dönmeye başlıyor ama pek fark olmuyor. Ancak yakından dinleyerek anlarsın.
ben 3 aydır kullanıyorum sıcaklık problemim olmadı gayet serin çalışıyor.
Asla anlayamadım fan hızındaki değişimi umarım yavaş dönerken de iyi soğutur 😅

Son düzenleme:
Ben yanlış anlattım aslında. Kasanın yanı kapalı ben fotoğraf çekmek için açtım. Söktüğüm şey öndeki kapak. Yani hava atımında değil de çekiminde problem var sanki. Mesh performansı beklemiyoruz tabi ama öyle bi yapmışlar ki hava çekemiyor sanırım fanlar. Yine de üste egzoz mu takayım dersiniz?
😅
Aslında hava sirkülasyonu güzel kasalar için fazladan tahliye fanına gerek yoktur. Bazı kasalar için de gereklidir. Hava sirkülasyon iyi olmayan kasalar için ya maliyeti yüksek sıvı soğutma kullanmak lazım ya da tahliye egzoz fanları takmak lazım. Tavsiyem üst tarafa 2 adet 120mm tahliye fanı takmanız olur. Öndeki 3 fan her ne kadar içeri çok hava çekemese de üst ve arka fanlar içerideki sıcak havayı atma da yardımcı olur.

Geri
Yukarı