Darkflash aquarius kasa alınır mı?

Bütçe
2500-2700

ZlpFilee

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba ben evkur'dan kasa aldım.
Kasa bu ve geldi geleli 2 hafta olmadan PSU su yandı ve özellikleri anlatıldığı gibi değil.
Misal ASUS 4 GB ekran kartı yazıyor ama kasanın içinde 4 GB mining Edition var ve HDMI veya DisplayPort'ları yok sadece DVI-d var.
Iade talebi olusturduk ve gittim verdim kasayı 1 ay içinde kabul olunca parası tekrar yatacak.

Şimdi asıl konuya gelmek gerekirse ben tekrar bir kasa alacağım para yatınca ve 2500-2700 civarı bütçe var ve İtopyadan bu kasayı buldum.
Bunj alasım var ama internetten araştırıp okumamla içime kurt düştü çünkü herkes AMD Ryzen 5 önermiş bu sistemde Online oyunlarda darboğaz yapıyor diye ama ayrıyetten parça haline alsam parçaları KDV'si falan derken aynı kasa çok daha fazla paraya denk geliyor.
Önerebiliceğiniz sistem var mı veya bir öneriniz napmam gerektiği hakkında çok merak ediyorum çünkü maddi durumumuz pek olmadığı için 10 yıl önce aldığımız PC'yi kullanıyordum ve bu ilk kasam gibi bir şey olacak o yüzden güzel iyi olmasını istiyorum.

Buraya kadar okuyanlara ve yardım da destekte bulunan herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Onun yerine bunu öneririm. Hem R5 1600 var hem RX 580 😀
Bütçe varsa anakartı da B450M yapın derim. Performansa etkisi yok ama ileride anakart masrafından kurtarır.

Hocam çok teşekkür ederim yorumun için. Benim alacağım dediğimi değil de bunu almak daha mantıklı. Favorim şu an bu. Başka seçenek çıkmadığı sürece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı