Darkflash kasaya taktığım ekstra fan zararlı mı oldu?

basganmemduh

Decapat
Kasamda önde 3 giriş, altta 2 giriş, arkada 1 egzoz ve üstte 3 egzoz fanı var.
Üste taktığım panele yakın olan 3. egzoz fanı, ön panel girişinin en üstünde bulunan en üstteki fan ile 90 derece açı yapıyor ve birbirine doğal olarak çok yakın konumda.
Kafamı kurcalayan şey şu: Üstteki 3. egzoz fanı, ön panelin en üstteki giriş havasını daha kasaya girer girmez emip yukarıdan dışarı mı atıyor şu an? Çünkü elimi üstteki en öndeki egzoz fanına koyunca elime soğuk üflüyor, ancak hemen arkasındaki diğer 2 egzoz ondan daha sıcak üflüyor. GPU tam yük altında 75 derecelere kadar çıktı.
Öndeki 3'lü ve üstteki öne yakın olan aynı fanlardan, diğerleri ise bu fanlardan çok az daha iyi CFM değerine sahip.

Sizce üstteki 3. fanı söksem mi? Sizce katkısı yok mudur var mıdır yoksa olumsuz mudur?

Ya koskoca Darkflash ekibi üstte 3 fan yeri koyacak kadar salak mı? Ve kurulum şemasında da üstteki 3 fanı da egzoz olarak göstermiş. Hani üstteki üçüncüyü giriş fanı olarak gösterse tamam diyeceğim.
Bu arada üstteki 3. fanı giriş kullanamam sanırım çünkü kasam bilgisayar bölmesinde üstü kapalı sadece 14 cm açıklık var. Giriş olarak takarsam sıcak üfleyebilir içeri.

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru hocam. Üstteki fanlar egzoz. Dediğiniz gibiyse yalnızca kablosunu söküp deneyin. Sonuca göre bakarsınız.

Çıkarıp masanın altına yerleştirmekten yoruldum artık PC'yi:D
hocam peki sizce hiç mi artısı yoktur o fanın orada, adamlar niye öyle tasarlamış kasayı anlamıyorum. Hata mı yapmışlar acaba. Galiba bunu sıcaklık testi yapmadan öğrenemem.
Hocam peki miningin bir zararı olur mu GPU'ya. Sizin ekran kartınız ne kaç mh/s alıyosunuz ve sıcaklık değerleri kaç saat sonra stabil oldu yani artışı kesti ve kaç derece stabil oldu? (mining sorunu görmüştüm:D)

Geri
Yukarı