darkFlash Twister 240mm sıvı soğutmanın fanları dönmüyor

Weizurax

Centipat
Daha fazla  
Kasayı değiştirmek için bilgisayarcıya gitmiştim. Adam bayağı uğraştı ama en sonunda çalışıyordu sistem. Eve geldim sistemi açtım bir baktım sıvı soğutmanın fanları dönmüyor. İçini açıp biraz bakınca soğutmanın bir kablosunun dışarıda olduğunu fark ettim. İnternette bu fanın kablosunun SYS_FAN yazan yere takılması gerektiğini okudum sonra oradaki kabloyu çıkartıp taktım. Bu sefer sıvı soğutma çalıştı ama kasa fanları çalışmadı ve sıvı soğutma aşırı yüksek sesle çalıştı bende korkup kapadım hemen sistemi. Şu an ne yapmam lazım, yardımcı olabilir misiniz? Sıvı soğutma darkFlash Twister 240mm ARGB sıvı soğutma.

Kasayı değiştirmek için bilgisayarcıya gitmiştim. Adam bayağı uğraştı ama en sonunda çalışıyordu sistem. Eve geldim sistemi açtım bir baktım sıvı soğutmanın fanları dönmüyor. İçini açıp biraz bakınca soğutmanın bir kablosunun dışarıda olduğunu fark ettim. İnternette bu fanın kablosunun SYS_FAN yazan yere takılması gerektiğini okudum sonra oradaki kabloyu çıkartıp taktım. Bu sefer sıvı soğutma çalıştı ama kasa fanları çalışmadı ve sıvı soğutma aşırı yüksek sesle çalıştı bende korkup kapadım hemen sistemi. Şu an ne yapmam lazım, yardımcı olabilir misiniz? Sıvı soğutma darkFlash Twister 240mm ARGB sıvı soğutma.
Ben bu sıvı soğutma kablosunu anakarttaki SPK isimli girişe taksam ne olur?

Son düzenleme:
Kasayı değiştirmek için bilgisayarcıya gitmiştim. Adam bayağı uğraştı ama en sonunda çalışıyordu sistem. Eve geldim sistemi açtım bir baktım sıvı soğutmanın fanları dönmüyor. İçini açıp biraz bakınca soğutmanın bir kablosunun dışarıda olduğunu fark ettim. İnternette bu fanın kablosunun SYS_FAN yazan yere takılması gerektiğini okudum sonra oradaki kabloyu çıkartıp taktım. Bu sefer sıvı soğutma çalıştı ama kasa fanları çalışmadı ve sıvı soğutma aşırı yüksek sesle çalıştı bende korkup kapadım hemen sistemi. Şu an ne yapmam lazım, yardımcı olabilir misiniz? Sıvı soğutma darkFlash twister 240mm ARGB sıvı soğutma.

Ben bu sıvı soğutma kablosunu anakarttaki spk isimli girişe taksam ne olur?

Konuyla alakasız olacak ama bu sıvı soğutmayla hangi işlemciyi kullanıyorsunuz. Sıvı soğutmadan memnun musunuz?

Konuyla alakasız olacak ama bu sıvı soğutmayla hangi işlemciyi kullanıyorsunuz. Sıvı soğutmadan memnun musunuz?
Ryzen 5 5600 kullanıyorum. Soğutma ile en yüksek 65 derece gördüm. Lakin fanların ve pompanın bağlantısı ayrı, ve profilime bakarsan kasa değişikliği sonucu işlemci ile ilgili sıkıntılar yaşıyorum. Daha kaliteli bir sıvı soğutma yada kalitel bir hava soğutma kullanmak bu soğutucudan kesinlikle daha iyidir. Saygılar.

Geri
Yukarı