Dark'ın fan kontrolcüsüne başka fan takmak

Palamutkafali

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Organizasyon sorunlusu
Arkadaşlar bende kasa olarak Dark guardian var. Kasanın içinde direkt kurulu gelen Dark'ın fan kontrolcüsü var kasada 4 tane fan var fakat ben üst kısma 2 tane daha fan takmak istiyorum. Kontrolcüdeki girişler 6 pinli. Fanlar Dark solidgen RGB almak istediğim ise.
Ben bu fanı taksam kendi kasamdaki fan kontrolcüme çalışır mı? Bu fan ARGB benim fanlar ise RGB ama girişi aynı 6 pin. Bilen varsa yorumlarını beklerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
RGB kontrolcü ile ARGB kontrol edemezsiniz, farklı şeyler.
Katılıyorum ve RGB modelini takmanız daha sorunsuz olacaktır. ARGB LED'lerin çektiği güç bile farklı olabiliyor, o yüzden fana zarar verme durumu da olabilir. Kasalarımız aynı, sorunuz var ise alabilirim.

Katılıyorum ve RGB modelini takmanız daha sorunsuz olacaktır. ARGB LED'lerin çektiği güç bile farklı olabiliyor, o yüzden fana zarar verme durumu da olabilir. Kasalarımız aynı, sorunuz var ise alabilirim.

Ya dostum normalde kasanın kendi fan modelinden almak istiyorum ama. Bak yemin ederim 50-60 site bakmışımdır yok. Bildiğin ülkede Dark solidgen RGB fan kalmamış. Çok da güzel tatlı fanlar ya kafayı yiyeceğim. Peki RGB olan başka bir 6 pin fan alabilir miyim? Mesela Aerocool 6 pinli RGB model bir fan takabilie miyim?
Bileniniz edeniniz var mıdır arkadaşlar başka markanın 6 pinli RGB fanını takabilir miyim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı