Dart1 hazır sistem nasıldır?

Buradanda sorabilirsiniz sorun yok.

200 TL öpüldük ama neyse artık çünkü ekran kartsızlık başıma vurdu daha fazla bekleyemedim.

Twitch'ten geçen yıllarda ödeme almıştık. Ocak ayı 358, Nisan ayı 1600. Bunların vergisini vs. vermedik, bilgimiz yoktu. Şu an yayın yapmıyoruz. Kanalı vs. bile sildik. Bu ödeme vergiye giriyor mu yoksa girmiyor mu? Çoğu kişi farklı şeylerden bahsediyor. Aydınlatabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Twitch'den geçen yıllarda ödeme almıştık. Ocak ayı 358, nisan ayı 1600. bunların vergi vs vermedik bilgimiz yoktu şu an yayın yapmıyoruz. Kanalı vs bile sildik. Bu ödeme vergiye giriyor mu yoksa girmiyor mu, çoğy kişi farklı şeylerden bahsediyor aydınlatabilirseniz sevinirim.

Eğer belirtmiş olduğunuz gibi sadece ocak ayında ve nisan ayında ödeme aldıysanız sorun çıkmaz. Burada dikkat edilmesi gereken husus 1 TL dahi olsa her ay düzenli olarak alınıyorsa takibe alınacaktır. Zira banka hesap dökümlerimiz her yıl inceleniyor. Yılda 2 defa alınan ödemeden bir şey çıkmaz çünkü devamlılığı yok her ay gelseydi senin ticari gelir elde ettiğin düşünülürdü ve incelemeye alınırdın.

Eğer belirtmiş olduğunuz gibi sadece ocak ayında ve nisan ayında ödeme aldıysanız sorun çıkmaz. Burada dikkat edilmesi gereken husus 1 TL dahi olsa her ay düzenli olarak alınıyorsa takibe alınacaktır. Zira banka hesap dökümlerimiz her yıl inceleniyor. Yılda 2 defa alınan ödemeden bir şey çıkmaz çünkü devamlılığı yok her ay gelseydi senin ticari gelir elde ettiğin düşünülürdü ve incelemeye alınırdın.
İçime su serptin hocam teşekkür ederim. Bende böyle düşünüyordum vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim. Umarım hayatınızda çoğu şey istediğiniz gibi olur :)

İçime su serptin hocam teşekkür ederim. Bende böyle düşünüyordum vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim. Umarım hayatınızda çoğu şey istediğiniz gibi olur :)

Ayrıca sırf vergi yüzünden yayıncılığı bırakman üzdü şu anda ülkemizde maalesef ki vergilendirme doğru bir şekilde yapılmadığını görmekteyiz. Belki ilerleyen yıllarda internet üzerinden kolayca vergi mükellefi olup ödeme gibi birçok işlem kolay bir şekilde sunulursa inanıyorum ki genç girişimci kardeşlerimiz elde etmiş oldukları kazançların kolaylıkla vergilerini ödeyeceklerdir. Bunu internetten alışveriş yapar gibi basit bir hale getirmeleri lazım. Bu arada yayıncılığı bırakmana kanalını silmene gerek yok sadece ödemeleri almazsın belli bir limite yükseldiğinde kendini vergi ödemeye hazır hissettiğinde gidip gereken işlemleri yapıp ödemeni alıp vergini ödersin yayıncılıkta mevcut bir kitlen varsa kanalını büyütmeye devam etmelisin gerisi teferruat.

Anakart 550 serisi olsa daha iyi olurmuş ama yine de hayırlı olsun, fena bir sistem değil.

Aslında piyasa şartları belli pek seçim yapacak imkan yok ilerleyen zamanlarda AM5 soket gelecek artık yükseltmeyi orada yaparız tekrar.

Yeni konular

Geri
Yukarı