Data prizi ile fiber internete bağlanabilir miyim?

Bazı yeni binalarda görmüştüm. Bu tip panolar var ve dağıtım buradan oluyor. Adamlar biraz dağınık çalışmış.
İlginçmiş hocam. Konu sahibi arkadaşın anlattığına göre burası dairesinin içi. E diğer dairelere de mi buradan OBK çekilecek? Bu nasıl bir işçilik? 😄

Elektrik sigortalari var iste yukarida dedigim gibi. Ben de anlamadim niye buraya kurduklarini.
Değişik. Sayın yener999 hocamın da dediği gibi kablolu bağlantı kurmak istiyorsanız bir CAT kablo alıp modemden bilgisayarın bulunduğu odaya çekmeniz lazım. İç tesisat müşterinin sorumluluğunda olduğu için TT buna bakmaz. Evinizin içini istediğiniz gibi dizayn edebilirsiniz.

Aslında burada amaç kabloları bir yerde toplamak ve görüntüyü de güzel tutmak fakat adamlar iyi iş yapmamış.

Bu işe onlar bakmaz. Elektrikçi çağırın. Onlar yapar.

Hocam bir de iki tane kablo birakmislar. Elektrikcinin baglamasi gereken kablolar bunlar olabilir mi?

Dosya Ekleri

• 20220811_210839.jpg
    20220811_210839.jpg
    154,2 KB · Görüntüleme: 44
  • 20220811_210842.jpg
    20220811_210842.jpg
    149,1 KB · Görüntüleme: 37
ONT cihazındaki CAT6 kabloyu çıkaracaksınız, sonra ne kadar metre istediğiniz size bağlı metre CAT6 kablo alıp istediğiniz yere çekeceksiniz. Modemi de oraya taşıyacaksınız. ONT cihazının yeri değişmeyecek. O küçük olan cihaz ONT cihazı.

Yeni konular

Geri
Yukarı