Data prizi ile fiber internete bağlanabilir miyim?

Yalniz soyle bir durum var. Şu anda modem kapinin girisindeki dolabin icinde duruyor ve kablo cekmek icin kapagin acik kalmasi gerekiyor. Fotosunu atiyorum. Baska yolu var midir acaba bildiginiz? Eskisi gibi modemi bilgisayar masama koyamaz miyim acaba? Veya en bastaki dedikleri priz olayini mi yapmak gerekiyor?

Dosya Ekleri

• 20220811_212104.jpg
    20220811_212104.jpg
    78,2 KB · Görüntüleme: 39
Yalniz soyle bir durum var. Şu anda modem kapinin girisindeki dolabin icinde duruyor ve kablo cekmek icin kapagin acik kalmasi gerekiyor. Fotosunu atiyorum. Baska yolu var midir acaba bildiginiz? Eskisi gibi modemi bilgisayar masama koyamaz miyim acaba? Veya en bastaki dedikleri priz olayini mi yapmak gerekiyor?
Modemi masaya koymak için sayın InternetciMen hocamın dediği gibi küçük cihazdan modeme giden yeşil kabloyu söküp onun yerine daha uzun bir CAT kablo bağlayabilirsiniz. Ama dediğiniz gibi kapağın açık kalması lazım. Kırma delme gibi meseleler sıkıntı olmazsa ufak bir delik açıp CAT kabloyu o delikten çıkarabilirsiniz.

Ben toki konutlarında otururken bana da aynı o şekilde yapacaklardı ama ben gelen hat kablosunu kanal içinden odaya çektirdim. Hiç de zor değil sadece kablo ucunu odadaki telefon prizinin içinden çıkarıp ucuna makine ile fiş taktılar o kadar.

Elektrikçi çağırın baksınlar. Büyük ihtimalle sizin odalara kablo gidiyor. Onlar bulur.

Modemi masaya koymak için sayın InternetciMen hocamın dediği gibi küçük cihazdan modeme giden yeşil kabloyu söküp onun yerine daha uzun bir CAT kablo bağlayabilirsiniz. Ama dediğiniz gibi kapağın açık kalması lazım. Kırma delme gibi meseleler sıkıntı olmazsa ufak bir delik açıp CAT kabloyu o delikten çıkarabilirsiniz.
Iste hem kirip delme sikintili hem de pano ile benim odam evdeki birbirine en uzak yerler. Her yer kablo olmus olacak o sekilde. Bir de odamdaki prizlerin fotosunu da atayim sizlere.

Dosya Ekleri

• 20220811_213244.jpg
    20220811_213244.jpg
    128,8 KB · Görüntüleme: 40
O resimdeki telefon fişinin kanalının bir ucu sigortaların olduğu boşluğa çıkar. Oradaki yani telefon prizinin kanal içindeki eski kablo çıkacak ve sigortanın oradan gelen internet kablosu verilecek. O kanal boş olduğu için kablo ucu gönderilince kendi yolunu bulacak ama sizin başaracağınız iş olduğunu sanmıyorum. Teknik servisle uğraşanlar o işi iyi biliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı