Çözüldü Datetime modülü kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ark_Us

Kilopat
Makaleler
1
Herkese merhaba, ben bu modülü Visual Studio code nasıl kullanabilirim, detaylı biçimde anlatabilir misiniz? Hiçbir bilgim olmadığı bir konu.

Çözüm
TimeDelta'ya ihtiyacınız var gibi. Aracın trafiğe çıkış tarihi üzerine 1 yıl (365 gün) ekleyerek bakım tarihlerini bulabilirsiniz.
Python:
from datetime import datetime, timedelta
birinciBakim = tafigeCikisTarihi + timedelta(days = 365)

bunu bir for döngüsü içerisinde alıp timedelta(days = ((i+1) * 365)) şeklinde de kullanabilirsiniz. Böylece neredeyse aynı kod satırını 3 kez yazmamış olursunuz.
Ne olduğundan emin değilim ama bence Visual Studio yerine bir programlama dili söylemen gerekiyordu. Hangi dili kullanıyorsun?

Kusura bakmayın onu söylemeyi unutmuşum Python için gerekiyor.
Hangi dil için?
Örnek Python için ise import datetime

Aynn sizin dedğiniz gibi belirtmeyi unutmuşum.
Bir de kullanımını gösterebilir misiniz.

Buradaki kimsenin şu arkadaşı detaylı şekilde anlatacağını sanmam. Sen ne yapmak istiyorsun? Ona göre gerekli kısımlar anlatılabilir.

Bu uygulamayı yapabilmem için gerekiyor size de göndereyim.

Python:
# 3- trafige çıkış tarihi alınan bir aracın servis zamanını aşşdaki.
# bilgilere göre hesaplayınız.
# 1. Bakım => 1. yıl.
# 2. Bakım => 2. yıl.
# 3. Bakım => 3. yıl.
# ** Süre hesabını alınan gün ay yıl bilgisine göre gün bazlı hesaplayınız.
# *** datetime modülü kullanmanız gerekiyor.

Bunun için gerekiyor.
Bir de şöyle bir sorun var.

Python:
import datetime.

suan = datetime.now()

Bu kod şuanki sati veriyormuş ama bende hata verdi yanı çalıştıramadım.

Son düzenleme:
TimeDelta'ya ihtiyacınız var gibi. Aracın trafiğe çıkış tarihi üzerine 1 yıl (365 gün) ekleyerek bakım tarihlerini bulabilirsiniz.
Python:
from datetime import datetime, timedelta

bunu bir for döngüsü içerisinde alıp timedelta(days = ((i+1) * 365)) şeklinde de kullanabilirsiniz. Böylece neredeyse aynı kod satırını 3 kez yazmamış olursunuz.

Çözüm
Python:
from datetime import datetime, timedelta.

Bunu bir for döngüsü içerisinde alıp timedelta(days = ((i+1) * 365)) şeklinde de kullanabilirsiniz. Böylece neredeyse aynı kod satırını 3 kez yazmamış olursunuz.

Cevabınız için teşekkürler for döngüsünü henüz bilmiyorum bu yüzden 3 kez yazmam gerekecek gibi.
ve sağlam bir hata yaptım gitdim yanlışıkla en iyi cevaba tıkladım :D
Böyle bir hata alıyorum işlemi başlatamadım.
Importerror: Cannot import name 'datetime' from partially initialized module 'datetime'

Son düzenleme:
Cevabınız için teşekkürler for döngüsünü henüz bilmiyorum bu yüzden 3 kez yazmam gerekecek gibi.
ve sağlam bir hata yaptım gitdim yanlışıkla en iyi cevaba tıkladım :D
Böyle bir hata alıyorum işlemi başlatamadım.
Importerror: Cannot import name 'datetime' from partially initialized module 'datetime'
Scriptnizin ismi "datetime.py" mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı