@Davas Hangi Linux Dağıtımını Kullanıyor?

Ubuntu'ya forumda birkaç kişi sıkıntılı diyor ama 16.04 LTS sürümünden beri LTS sürümlerini kullanıyorum ve bir sorun yaşamadım.
Sonunda beni anlayan birileri... Bir algı yerleşmiş bug doluymuş şöyleymiş böyleymiş falan diye, bir ben mi sorun yaşamıyorum diyordum hep.

Sonunda beni anlayan birileri... Bir algı yerleşmiş bug doluymuş şöyleymiş böyleymiş falan diye, bir ben mi sorun yaşamıyorum diyordum hep.
Bug olayını geçtim, arayüzünü vs. de beğenemedim, alışamadım bir türlü son sürüme.

Bug olayını geçtim, arayüzünü vs. de beğenemedim, alışamadım bir türlü son sürüme.
Bir de her uygulamayı snap'le indirmeye çalışması da ayrı konu. Sorun yoksa kullan, zorla kullanma diyen de yok. Fakat ben kabak gibi Kernel Panic'i görmezden gelemem.
Zaten şu son zamanlarda olan tekelleşme politikalarını da ben beğenmiyorum.

Ya düzeltmişse? Ki ben Ubuntu based'da hata almadım hiç, fakat Ubuntu'da hatalarla boğuştum.

Şöyle bir olay var ki genelde bir yazılım forklanıp yeni bir yazılım oluşturunca bir bug bulunduğunda yazılımın gerçek sahiplerine reportlanır. Open SUSE Deepin'i forklarken güvenlik açığıyla karşılaştı ve Deepin geliştirici ekibine bunu bildirdiler. Bu durum genelde her açık veya bug bulununca aynı oluyor.

Son sürümle alakası ne? Ubuntu kaç yıldır Gnome kullanıyor ve görünüm üzerinde aman aman bir değişikliğe gitmedi.

Şöyle bir olay var ki genelde bir yazılım forklanıp yeni bir yazılım oluşturunca bir bug bulunduğunda yazılımın gerçek sahiplerine reportlanır. Open SUSE Deepin'i forklarken güvenlik açığıyla karşılaştı ve Deep'in geliştirici ekibine bunu bildirdiler. Bu durum genelde her açık veya bug bulununca aynı oluyor.

Evet, orası doğru.

Göz gördüğünü söyler diyorum ben de. Benim için Ubuntu treni çooktan geçti gitti bile.

Göz gördüğünü söyler diyorum ben de. Benim için Ubuntu treni çoktan geçti gitti bile.

Tabbi şöyle bir olay var ki; Ubuntu'dan daha iyi dağıtımlar da var. Örneğin Linux Mint. Ubuntu'yu taban almasına rağmen Snap'i etkinleştirmiyor. Gelen hata ve öneri bildirimlerine uyuyor. Bunun yanında Ubuntu Budgie Pop OS gibi güzel dağıtımlar varken Ubuntu önermem.

Son sürümle alakası ne? Ubuntu kaç yıldır Gnome kullanıyor ve görünüm üzerinde aman aman bir değişikliğe gitmedi.
Sizce fark yok mu? Bu arada yanlış söylemişim, 16'nın görünümünü beğeniyordum. Şahsen bu 3'ü arasından ben en çok ilkini beğeniyorum. (Sırasıyla 16xx - 18xx -20xx)
16.jpg

18.jpg
20.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı