Çözüldü DaVinci Resolve 0xc000007b hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11
Çözüm
Rapora baktığım zaman bahsi geçen DLL dosyası System32 klasöründe eksik görünüyor. Eğer denildiği gibi hatalı DLL dosyası silinip gereken programlar yüklendiyse bir de şu şekilde deneyelim.

Denetim Masası üzerinden Visual C++ 2005'ten itibaren 2022'ye kadar bütün Visual C++ sürümlerini kaldırın. Bu işlemden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve toplu paket kurulumunu yaptıktan sonra tekrar deneyin.

Yüklemek için install_all.bat dosyasını yönetici olarak çalıştırın.
Videoyu 20. saniyeden itibaren dikkatli bir şekilde izleyin. Filtreleme derken, sadece hata veren programın raporları görünsün. Diğerleri kalabalık yapıyor sadece.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videodaki şekilde yaptım sadece davincinin raporları gözüküyor. Succes olanlarda var, name not found olanlarda var. Sıkıştırıp atmamı ister misiniz?

Rapora baktığım zaman bahsi geçen DLL dosyası System32 klasöründe eksik görünüyor. Eğer denildiği gibi hatalı DLL dosyası silinip gereken programlar yüklendiyse bir de şu şekilde deneyelim.

Denetim Masası üzerinden Visual C++ 2005'ten itibaren 2022'ye kadar bütün Visual C++ sürümlerini kaldırın. Bu işlemden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve toplu paket kurulumunu yaptıktan sonra tekrar deneyin.

Yüklemek için install_all.bat dosyasını yönetici olarak çalıştırın.

Çözüm
:)) Oldu. Gelecekte bakıp okuyan olursa, cevapladığım mesajı harfiyen uygulansınlar. Sana çok teşekkür ediyorum ve küçük bir jest yapmak isterim. Sana ulaşabileceğim bir yer var mıdır? Tabii ki istersen.

Nedense bazı durumlarda Visual C++ 2013 paketi işe yaramıyor fakat toplu paket ile sorun çözülüyor. Bu durum genel olarak 2013 paketinde meydana geliyor. Sebebini ben de çözemedim :)

Tabii ki istersen.

Bir teşekkür benim için fazlasıyla kâfi. Düşündüğünüz için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı