DaVinci Resolve GPU hatası veriyor

Hocam vallahi Linux Mint'in yerine Windows 10 kurdum programlarla beraber DaVinci Resolve sorunsuz çalışıyor render da alıyorum. Linux'tan soğudum daha tövbe kullanmam.
Linux'da stabil çalıştığında diğer tüm OS'lara fark atıyor aynı sistemde, ancak senin problemini çözemedim şu anki bilgimle malesef.

Linux'da stabil çalıştığında diğer tüm OS'lara fark atıyor aynı sistemde, ancak senin problemini çözemedim şu anki bilgimle maalesef.

Hocam ne yazık ki ben de anlayamadım, herkeste düzgün çalışan DaVinci Resolve Linux'ta bir tek bende çalışmadı, Linux'u severek kullanıyordum ta ki düne kadar.

OpenSUSE'ya da Fedora denemeyi düşünüyorum hocam bir de OpenSUSE'un leap 15.6 versiyonu çıktı yeni kernelli belki onu kurarım.
Kurmadan forumları kontrol etmeden geçme istersen, belki direkt stabil çalışan şeyler vardır.

Hocam opensue ISO'sunun SHA256 kodları uyuşmadı Fedora da tam bir fiyasko NVIDIA ekran kartını kurarken hata veriyor tekrardan Windows'ta geçeceğim.
Sana ramazan bayramını Linux compile ederek geçirtecek sana gerçekten bende "bi boşver dön windowsa" olmadım değil.

Sana ramazan bayramını Linux compile ederek geçirtecek sana gerçekten bende "bir boş ver dön Windows'a" olmadım değil.

Hocam aslında benim sistem eski olduğu için Linux ile uyumlu değil misal şöyle bir GTX 1650 ya da türevi bir ekran kartı olsa çok kolay olur bu sıkıntıları yaşamam ama 2013 model ekran kartı ile ancak bu kadar oluyor, bu sistemle en uyumlu Mint çalıştı ama onda da DaVinci Resolve kanser etti. Bir de unutmadan hocam Kdenlive da çalışmadı açıldı denedim sonra kendi kendine kapandı.

Hocam aslında benim sistem eski olduğu için Linux ile uyumlu değil misal şöyle bir GTX 1650 ya da türevi bir ekran kartı olsa çok kolay olur bu sıkıntıları yaşamam ama 2013 model ekran kartı ile ancak bu kadar oluyor, bu sistemle en uyumlu Mint çalıştı ama onda da DaVinci Resolve kanser etti. Bir de unutmadan hocam Kdenlive da çalışmadı açıldı denedim sonra kendi kendine kapandı.
Hiç düşünmek istemediğim senaryoydu o. Geçen gün çok sevdiğim bir arkadaşımla konuşurken tüm sistemlerin güncelleme deryası olmasının artısı ve eksisini konuşuyorduk...

Peki 1080 veya 16xx bir ekran kartı için 5-6 ayda bütçe ayırabilsen, bu sistem linux üzerinden seni üzmeden götürür mü?

Hiç düşünmek istemediğim senaryoydu o. Geçen gün çok sevdiğim bir arkadaşımla konuşurken tüm sistemlerin güncelleme deryası olmasının artısı ve eksisini konuşuyorduk...

Peki 1080 veya 16xx bir ekran kartı için 5-6 ayda bütçe ayırabilsen, bu sistem Linux üzerinden seni üzmeden götürür mü?

Bence götürür hocam çünkü Linux üzerinde DaVinci Resolve kullanan tüm hemen hemen herkesin sistemleri bu civarda ekran kartı kullanıyor.

Geri
Yukarı